У карпатських річках заборонили ловити форель до 1 березня
У водоймах в межах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей почала діяти заборона на вилов струмкової форелі
Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.
З 10 жовтня почала діяти заборона на вилов струмкової форелі у період її нересту у водоймах в межах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей розпочинається заборона на вилов струмкової форелі. Заборона триватиме до 1 березня 2025 року.
"Восени потужний природний інстинкт нересту приглушує у струмкової форелі рефлекси самозбереження. У цей час вона може стати легкою здобиччю для браконьєрів. Тому закликаємо рибалок відповідально ставитися до нерестуючої риби, адже від того, як пройде нерест, залежить чисельність популяцій пструга у наших водоймах", – закликають у агентстві.
Цікаві факти про струмкову форель, або пструг
Пструг струмковий (інша назва цього виду форелі) досягає статевої зрілості у віці 3-4 років. Нерест у нього розпочинається за температури води 6-8 С на мілководді гірських потоків, де уповільнена течія, глибина не перевищує 20-30 см, а дно вкрите дрібними уламками скель, галькою або гравієм", – розповідають в агентстві.
Під час нересту самиці за допомогою грудних плавців і хвоста розкидають каміння й роблять овальну заглибину – гніздо, в яке відкладають ікру. Протягом 20-30 хвилин після відкладання ікринки мають здатність приклеюватися до підводного субстрату. Після цього самиця прикриває ікру галькою, захищаючи її таким чином від змивання течією та поїдання хижаками. Поміж галькою добре циркулює вода та забезпечує ікру й надалі ембріони киснем. Загалом одна самка форелі відкладає від 600 до 2500 ікринок.
Тривалість ембріонального розвитку від ікринки до личинки залежить від температури води: чим вона нижче, тим довше проходить розвиток. Період інкубації ікри складає 200 днів за температури води 1-2 С, або 60-70 днів при 7-8 С. У річках України за нормальних погодних умов личинка з ікринки вилуплюється через 40-60 діб, а набуває стадії малька тільки на початку весни. Весною мальки струмкової форелі селяться на затишних ділянках гірських річок з порівняно спокійною течією, теплою водою, де є більше кормів.
- 30 серпня 2024 року відбулось зариблення гірської річки Черемош у рамках якого у річку Черемош у межах Усть-Путильської громади випустили 2 тис. екземплярів лосося дунайського.
- Актуальне
- Важливе