![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
П'ять українських міст визнано прозорими в умовах війни, – дослідження Transparency International Ukraine
Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль визнано прозорими в умовах війни у 2023 році згідно з дослідженням Transparency International Ukraine
Про це йдеться на сайті Transparency International Ukraine, передає "Еспресо.Захід".
Відтак статус "частково прозорих" отримали 23 міста, інші 52 – "непрозорі".
"Попри виклики війни, містам вдалося здійснити певний прогрес у 2023 році, але більшість все ще залишається непрозорою – 65%. У 2022 році цей показник становив 81,4%", – йдеться у дослідженні.
Це вже друге дослідження прозорості міської влади під час великої війни, у 2022 році програма досліджувала 70 міст
У 2023 році аналітики програми додатково оцінили 10 прифронтових муніципалітетів.
Фото: transparentcities.in.ua
Загальний рівень прозорості 80 муніципалітетів у 2023 році дещо виріс і складає 42,3%, тоді як у 2022 році серед 70 тоді досліджуваних міст він становив 37,5%.
За рік 14 міст покращили свою категорію:
- 2 міста перейшли у "прозорі",
- 12 отримали статус "частково прозорих".
- 30 міських рад покращили свої рівні прозорості на 5% і більше.
Приголомшливий стрибок у прозорості міста здійснив Дрогобич
Приголомшливий стрибок здійснив Дрогобич, який з непрозорого у 2022 році став прозорим. Схожий прогрес показав і Івано-Франківськ, який покращив свою прозорість на 31,9%. Водночас середній рівень прозорості досліджуваних прифронтових міст несуттєво відрізнявся від загального рівня прозорості муніципалітетів (39,4% та 42,3%). Ці дані свідчать про те, що міста можуть ефективно працювати та розвиватися під час воєнних обмежень і навіть під обстрілами, а близькість до фронту не стає перешкодою для прозорості.
"Бути відкритим і прозорим містом під час повномасштабної війни непросто, але можливо. Кількість викликів для міських рад лише зростає – воєнні, економічні, демографічні, психологічні… І це впливає як на органи місцевого самоврядування, так і на громадян", – зазначила керівниця програми "Прозорі міста" Олеся Коваль.
Програма розробила для міст рекомендації, які допоможуть підвищити їхню прозорість в умовах війни та сприятимуть успішній євроінтеграції України:
- транслювати або оприлюднювати протягом 24 годин записи засідань міської ради, виконавчого комітету та постійних комісій;
- включати містян до складу консультативно-дорадчих органів (Ради з питань ВПО, комісій щодо розгляду заяв про надання компенсації за знищене майно та громадських комісій щодо житлових питань);
- оприлюднювати переліки осіб, яких призначили на посади поза конкурсом;
- актуалізувати переліки споруд, призначених для укриття населення;
- забезпечувати прозорий облік та управління комунальним майном і землею, а також отриманою гуманітарною допомогою;
- уникати обмеження доступу до наборів даних (якщо інакше не вимагається чинними нормативно-правовими актами), забезпечувати їх машиночитність.
Довідково про Transparency International Ukraine
Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International. З 2012 року TI Ukraine допомагає Україні ставати сильнішою. Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах. ТІ Ukraine започаткувала програму "Transparent cities/Прозорі міста" у 2017 році. Її мета – знизити рівень корупції на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності.
- До слова, за результати дослідження Transparency International Ukraine у 2023 році Львів отримав статус "Прозоре місто".
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)