У Львівській політехніці 23 листопада повідомлять рішення щодо Фаріон
Сьогодні, 14 листопада, у Львові студенти вийшли на мітинг з вимогою звільнення мовознавиці Ірини Фаріон із Національного університету "Львівська політехніка". Однак поки вона залишиться на посаді
Про це повідомили у Львівській політехніці, передає "Еспресо.Захід".
Там зазначили, що адміністрація Львівської політехніки зустрілася зі студентами, які прийшли під головний корпус з вимогою звільнити викладачку мовознавицю Ірину Фаріон. Зокрема, до молоді вийшли: проректорка з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Лілія Жук, проректор з науково-педагогічної роботи (повна вища освіта) Олег Давидчак та проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Роман Корж.
Фото: Львівська політехніка
Студентам повідомили, що вчора, 13 листопада, почала працювати робоча група, до складу якої ввійшли представники комісії з етики та академічної доброчесності Вченої ради Львівської політехніки, серед яких керівник Колегії та Профкому студентів і аспіратів нашого Університету.
"Мета цієї комісії – перевірити дотримання норм професійної етики, правил і норм спілкування та моральних принципів докторки філологічних наук, доцентки кафедри української мови професорки Ірини Фаріон в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій (програма "Рандеву" на "5 каналі" від 4 листопада 2023 року), керуючись статтею 34 Закону України "Про вищу освіту", - кажуть в університеті.
Проректори запропонували ініціативній групі поспілкуватися, щоб дізнатися думку студентів.
"Із цими представниками молоді адміністрація Політехніки понад годину обговорювала питання, які цікавили студентів, і фіксувала їхні запити. Також домовилися, що саме з цими молодими людьми зустрінуться 23 листопада і представлять підсумки, які напрацює робоча група Університету", - додали в університеті.
Студенти, які зібралися, мають намір повторити свій протест, якщо скандальну викладачку таки не усунуть з посади.
"Якщо 23 листопада, після повторного засідання, не звільнять Фаріон, то 24 листопада ми проведемо повторний мітинг. До останнього", - заявили студенти.
Фото: Львівська політехніка
Раніше у коментарі для "Еспресо.Захід" ректор "Львівської політехніки" Юрій Бобало зазначив, що він підтримує студентів у ситуації, що зараз відбувається.
"Що значить, чи підтримуєте своїх студентів? Звичайно підтримую", – сказав Бобало.
На уточнювальні запитання ректор "Львівської політехніки" відповідати відмовився.
Студенти розпочали збиратися на мітинг біля головного корпусу "Львівської політехніки" близько 12:00. Вони скандували: "Ганьба" та "Геть Фаріон!". Згодом до студентів вийшли представники Львівської політехніки та запросили їхніх представників у адміністрацію.
Що відомо про скандал з Іриною Фаріон
- Нещодавно Ірина Фаріон в "Рандеву з Яніною Соколовою" наголосила, що не може вважати російськомовних українських військових українцями. Вона назвала їх "москворотими биками, що ганьблять ЗСУ". Громадськість відреагувала на скандальні слова екснардепки, а Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації.
- Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі. Згодом на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
- Водночас студенти Львівської політехніки закликали правоохоронців перевірити заяви Фаріон. У МОН вже також відреагували на скандал.
- Крім того, 8 листопада Фаріон у себе в телеграм-каналі повідомила, що отримала лист з підтримкою від студента з Криму Максима Глєбова. Вона виклала скриншот його листа, не приховавши особисті дані хлопця. Пізніше окупанти заявили, що затримали хлопця та виклали відео з ним. На ньому Глєбов сидить у головному управлінні з протидії екстремізму МВС Росії у Сімферополі та на тлі російського прапора просить вибачення.
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини наголосив, що поширення персональних даних в умовах війни несе загрозу життя і свободи. Він додав, що звернувся до Служби безпеки України, "аби дії громадянки України проаналізували належним чином і надали юридичну оцінку". Злочинними дії Фаріон вважає і представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева. У Facebook вона назвала "ницістю і злочином" викладення назагал повідомлення від людини, яка пише з тимчасово окупованої території.
- Актуальне
- Важливе