Стало відомо, у скількох лікарень на Львівщині можуть відібрати "ковідні" пакети
Львівська облдержадміністрація подала свої пропозиції на розгляд Києву. Тепер остаточно рішення – за Міністерством охорони здоров'я.
Про це повідомив під час пресбрифінгу заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, передає "Еспресо.Захід".
У середу, 2 червня, він підписав розпорядження, в якому викладені пропозиції МОЗу щодо зміни переліку медичних закладів, які надаватимуть допомогу пацієнтам з COVID-19. У ньому значиться 14 лікарень, які становитимуть т. зв. "опорну мережу". "Проте, – зауважує чиновник, – цей перелік не є остаточним".
"Учора, 3 червня, ми мали наради в обласній раді, у нас в адміністрації з Мар'яною Возницею (очільницею західного територіального підрозділу Національної служби здоров'я України. – Ред.), на яких обговорили фінансово-господарську діяльність наших медичних закладів та установ. Чимало з них COVID-19 врятував від недофінансування. Заклади, нагадаю, фінансуються НСЗУ, за виключенням комунальних платежів, енергоносіїв, на які місцевий бюджет закладає допомогу. Звичайно, ті доплати, які йшли по COVID-19, фінансово стимулювали і підтримували колективи. Але зараз, коли ми COVID-19 долаємо, і коли (умовно) прийде той час, що всі 24 заклади будуть виведені з "ковідної" мережі, вони автоматично втратять можливість цих доплат, і це вже буде новий головний біль як головних лікарів, менеджменту лікарень, так і нас, влади та НСЗУ, бо контракти підписують вони і тарифікацію визначають вони", – пояснив Іван Собко.
Він запевнив, що у переліку "ковідних" залишаться великі госпітальні бази, які можуть одночасно надати допомогу понад 150 хворим. А це зокрема лікарня швидкої медичної допомоги, Центр легеневого здоров'я та обласна інфекційна лікарня. Каже, до цієї рекомендації Київ мав би прислухатися. "У нас є одна дитяча лікарня – ОХМАТДИТ. Мусимо її залишити, бо діти також хворіють (хоч сьогодні хворих немає, але завтра може бути). Залишаємо госпіталь (у Винниках. – Ред.), бо ми там провели кисень. Залишаємо лікарні у районах – Кам'янці, Сокалі, Стебнику, Стрию, Жидачеві, Перемишлянах, Пустомитах і Рудках, – перелічує високопосадовець. – Перелік подали на Київ для розгляду і затвердження. Коли буде остаточне рішення МОЗу, стане відомо, який із закладів залишать і він надалі матиме "ковідний" пакет, а який – буде віднесений до резерву".
За його словами, ті лікарні, які не включені у пропозицію, повернуться до звичного ритму роботи. Наразі йдеться про 10 медзакладів, але Іван Собко не виключає, що їх може бути й 14. За необхідності вони зможуть знову надавати допомогу пацієнтам з COVID-19, адже мають і підведений кисень до ліжок, і сформовані медичні бригади.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе