Стало відомо, коли Львівщина може вийти на пік захворюваності на COVID-19
Це відбудеться приблизно через два тижні. Після цього ситуація стабілізується і захворюваність почне поступово зменшуватися.
Такий прогноз озвучив під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".
Він зазначив, що кожна наступна хвиля COVID-19 має більш інтенсивний перебіг і більшу кількість захворілих: "Попередня хвиля у листопаді-грудні (2021 року. – Ред.) була найважчою за весь період коронавірусу. Але ця хвиля вже перевищила її пік. Єдиний позитивний фактор – доросле населення хворіє легше. Бачимо це по кількості пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. Однак це не означає, що "Омікрон" є абсолютно безпечним і не може спровокувати ускладнень. Коронавірусна хвороба часто є причиною загострення хронічних проблем. Тому люди, які мають супутні патології, передусім цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, онкологічні проблеми повинні про це пам’ятати. Так, захворюваність висока. Так, "Омікрон", як правило, уражає верхні дихальні шляхи, що дозволяє легше переносити захворювання. Але щодоби ми продовжуємо госпіталізувати по 250-300 пацієнтів. Пацієнти, які лягають у стаціонари, мають для цього всі клінічні показання. Це – не ті хворі, які були на початках пандемії, коли більше важив ефект паніки, ніж об’єктивний стан хворого. Всі пацієнти – важкі, кисневозалежні" і, як додав генеральний директор Львівського онкологічного регіонального діагностичного центру Ігор Ковальчук, переважно невакциновані. "Вакциновані якщо й хворіють, то легко. 1-3 дні – і все", - зазначив очільник медзакладу.
Серед усіх пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, лише 5% є вакцинованими. "Це – небагато, - каже Орест Чемерис. - Це – та цифра, яку ми спостерігали під час минулої хвилі. Якщо ми протягом двох хвиль госпіталізуємо невакцинованих, це засвідчує, що вакцинація є ефективною". За його словами, у лікарнях перебувають вакциновані особи з важкими супутніми захворюваннями, але навіть за таких обставин ці хворі не потрапляють у реанімаційні відділення.
Водночас посадовець порадив не розслаблятися передчасно, оскільки епідситуація на Львівщині з кожним тижнем погіршується. Коефіцієнт виявлених випадків становить 26% (щоб область вийшла з "червоного" рівня епіднебезпеки, має бути менш, як 20%). Кількість пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування, збільшується: показник госпіталізації протягом останніх 7 днів становить майже 70 на 100 тисяч населення, має бути менш, як 60. За станом на ранок п’ятниці, 4 лютого у лікарнях перебуває 2200 хворих, з них 153 – у реанімаційних відділеннях (65 – на штучній вентиляції легень). Завантаженість ліжок становить 41,5%. Орест Чемерис заспокоїв: усі заклади, визначені відповідним наказом департаменту, працюють у штатному режимі. Ряд закладів досі залишається у резерві і ще не розпочинав своєї роботи.
Також головний медик області додав, що на стаціонарному лікуванні перебуває близько 200 дітей: "Щодня у стаціонари Львівщини госпіталізують від 15 до 20 дітей. Приблизно таку ж кількість виписують на амбулаторне лікування".
Він зауважив, що "оскільки на плато, після якого буде йти зменшення рівня захворюваності, ми ще не вийшли, ліжка у стаціонарах будуть й далі заповнюватися". Закликав дотримуватися карантинних обмежень, передусім соціальної дистанції та обов’язку носіння масок, оскільки "ці два заходи є найбільш дієвими".
Наголосив Орест Чемерис і на важливості отримати третю, бустерну дозу: "Ті люди, які отримали бустерну дозу, мають найменший ризик захворіти коронавірусною хворобою". При появі респіраторних симптомів радить залишатися вдома, а не виходити на роботу і заражати колег.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе