Стало відомо, хто у 2022 році зможе розраховувати на бустерну дозу вакцини від COVID
Наступного року бустерну дозу вакцини від коронавірусу зможуть отримати люди старші 60 років і ті, які мають хронічні захворювання.
Про це повідомила під час пресбрифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".
"Коронавірус постійно змінюється, – пояснила фахівчиня з епідеміології. – У 2020 році ми говорили про китайський та європейський його варіанти. 2021 рік "познайомив" нас із британським штамом. Згодом ми дізналися про існування "Дельта" і "Дельта Плюс", а сьогодні говоримо про "Омікрон".
Вона нагадала, що за станом на сьогодні вводити додаткову дозу дозволено людям, які мають захворювання імунної системи та в яких дві дози вакцини могли не забезпечити надійного захисту. Медичним працівникам і людям, які працюють або мешкають у закладах інтернатного типу дозволено вводити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу (проводити ревакцинацію). Єдиною умовою між отриманням другої дози і проведенням ревакцинації є інтервал не менше, ніж шість місяців.
За даними директора департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Ореста Чемериса, бустерну дозу на Львівщині отримало 170 осіб і ще і 74 – отримало додаткову.
Загалом за 12 місяців 2021 року на Львівщині було введено понад 1,86 мільйона доз вакцини від коронавірусної інфекції. Першою вакциновано майже 48% дорослого населення області і трохи більш як 45% – другою. Зазначимо, що доросле населення Львівщини становить 2 мільйони осіб. "Якщо говорити про абсолютні цифри вакцинованих, то Львівщина на рівні таких великих областей як Дніпропетровська та Харківська. Значно перегнав нас лише Київ", – зазначила керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб.
"Особи віком 18+ - пріоритетна група для вакцинації, – наголосив Орест Чемерис. – У нас є вакциновані діти віком 12+, але їхня кількість є невеликою – трохи більш як 5 тисяч".
"Ідеальний показник – це 70% (повністю вакцинованих від COVID-19. – Ред.). Це – цифра, до якої ми прагнули. Але маємо менш як 50%", - констатував посадовець. На його думку, це можна пояснити тим, що вакцинальна компанія проти коронавірусної хвороби в Україні, як і у цілому світі, є добровільною. "Розпорядчі документи, які визначали пріоритетні групи, що підлягають обов’язковій вакцинації, почали діяти лише у середині-кінці осені", – зазначив він.
"Країни Західної Європи, Північної Америки, країни, які є більш розвинутими економічно, в яких панує демократія, відсоток охоплення вакцинацією є достатньо високим. Щоб досягти такого рівня, має бути розуміння населення, що вакцинація потрібна, що головним пріоритетом є здоров'я і що коли ми невакциновані, то не лише самі ризикуємо, а й наражаємо на ризик своє оточення", – підкреслив головний медик області і закликав жителів області скористатися вихідними й пройти процедуру вакцинації проти коронавірусу.
Зазначимо, що 1 і 2 січня пункти щеплень і центри вакцинації не будуть працювати. Графік їхньої роботи на різдвяні свята стане відомим 4-5 січня.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе