Справа нардепа Дубневича про розтрати на 93 млн грн вийшла на завершальний етап, – НАБУ
Стороні захисту обмежили термін ознайомлення з матеріалами розслідування до кінця січня наступного року, а після його завершення обвинувальний акт буде скеровано для розгляду у антикорупційний суд.
Про це повідомив голова Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський, інформує "Еспресо.Захід".
"Справа вже давно завершена, 21 квітня 2020-го року її матеріали відкриті стороні захисту для ознайомлення, термін якого обмежено Вищим антикорупційним судом до 31 січня 2022 року, після того обвинувальний акт скерують до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.
Справа велика, у ній більш ніж 100 томів, письмові документи та цифрові записи на сотні гігабайтів. Ми маємо надати стороні захисту достатньо часу на ознайомлення, щоб потім не було заперечень у першій, апеляційній чи касаційній інстанціях. Та все ж прогрес є, процес рухається і наступного року ми це побачимо".
Нагадаємо, Бюро інкримінує нардепу Ярославу Дубневичу незаконне заволодіння 93,3 млн грн. За версією НАБУ, він, будучи народним депутатом України й обіймаючи посаду голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради, у період з грудня 2015 року до березня 2017 року, за попередньою змовою групою осіб, знаючи про наявність єдиного виробника стрілочної продукції на території України – ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод", замість більш економічно вигідної переговорної процедури закупівлі разом з іншими особами організував проведення відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств: ТОВ "Арго" і ТОВ "Корпорація КРТ". У підсумку було закуплено елементи верхньої будови колії за завищеними цінами, що призвело до збитків залізниці на суму 93,3 млн грн.
- Нещодавно Ярослав Дубневич також намагався оскаржити рішення Верховної Ради про зняття з нього недоторканності, але Верховний Суд підтримав позицію парламенту.
- Також Ярослав Дубневич через суд оформив розлучення та почав поділ майна. Про це стало відомо у січні цього року, хоча позов було подано ще у вересні 2020-го. Тоді про розлучення не згадували, але згодом стало відомо, що шлюб офіційно розірвано після більш як 30 років спільного життя. А все через майно, яке можуть конфіскувати у Ярослава Дубневича внаслідок рішення суду.
- Відтак одним із рішень суд ухвалив поділити 118 об’єктів з майна подружжя. Йдеться про земельні ділянки, частки в підприємствах, автостоянки, квартири, офісні будівлі, житлові будинки та промислові споруди.
- Іншою ухвалою суд постановив закрити провадження у справі в частині позовних вимог. Тут йдеться про більш як 50 об’єктів власності, від поділу яких позивачі відмовилися.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе