Служба автодоріг Львівщини блокує превенцію у проєкті на 100 млн євро, – теруправління НАБУ
Очільник служби вибірково відповідає на запити НАБУ про надання інформації щодо реалізації договору між урядами України та Польщі про кредит на суму 100 млн євро для розбудови прикордонної інфраструктури.
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповів директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський.
У теруправлінні НАБУ кажуть, що мають позитивний досвід співпраці з польськими колегами, причому не лише в подоланні транскордонної корупції, а й у превентивних заходах, коли йдеться про проєкти, що їх реалізують спільно з Польщею або ЄС.
"У цьому процесі ми є новаторами в Україні, хоча повноваження правоохоронних органів щодо запобігання у вчиненні злочинів обмежені. Поміж тим, у НАБУ серед низки завдань є й запобігання корупційним та іншим кримінальним правопорушенням, віднесеним до нашої підслідності. Для цього Національне бюро має обов’язок здійснювати інформаційно-аналітичну роботу а також має право витребовувати й одержувати від інших правоохоронних та державних органів, приватних підприємств інформацію, необхідну для виконання наших обов’язків. Зокрема, відомості про використання коштів держбюджету, розпорядження державним або комунальним майном. На жаль, не всі це розуміють і йдуть на співпрацю. Так, під час здійснення інформаційно-аналітичної роботи щодо реалізації договору між урядами України та Польщі про надання кредиту на суму 100 млн євро для розбудови прикордонної інфраструктури відповіді на наші запити надає митна та прикордонна служба, проте окремі органи, чи радше керівники окремих органів, мають власну думку щодо конструктивної співпраці", – зазначив Тарас Лопушанський.
Правоохоронець наголосив, що йдеться про Службу автомобільних доріг Львівщини, очільник якої (Олег Береза. – Ред.) відповідає на запити про надання інформації вибірково. А це гальмує роботу Бюро:
"У разі ненадання відповіді на наш запит звертаємося в суд для притягнення винних до відповідальності. Хоча мета в НАБУ інша – запобігти кримінальним корупційним правопорушенням при реалізації цієї кредитної угоди".
У НАБУ згадали ще про одну велику й унікальну справу, яка також опосередковано стосується Львова. Це викриття спільною слідчою групою НАБУ, САП, Центрального антикорупційного бюро Польщі та Окружної прокуратури міста Варшави злочинної групи, яка, за версією слідства включає, зокрема, й колишнього керівника Укравтодору Славоміра Новака. Вручено підозри п'яти особам, громадянам Польщі, України та ще однієї держави. Загальна сума, яку злочинна група використала як привід для отримання неправомірної вигоди від компаній у сфері дорожнього господарства, перевищує 270 млн євро. Одному з фігурантів справи вручили підозру тут, у Львові. Йдеться про представника компанії "Онур", яка активно долучилася до ремонту українських доріг на Львівщині напередодні Євро-2012, а нині виконує роботи по всій Україні.
У січні 2021 року матеріали кримінального провадження стосовно екскерівника "Укравтодору" скерували для завершення досудового розслідування до Польщі, оскільки він є громадянином цієї держави.
"Викриття злочинної групи на чолі з колишнім в.о. голови екскерівника "Укравтодору" є однією з наймасштабніших справ НАБУ. Вона показала, що якісна співпраця двох правоохоронних органів сусідніх країн може приносити результат навіть у можливих корупційних злочинах, які починались в Україні а завершувались у Польщі. Справа складається з декількох епізодів, і по одному з епізодів, в якому за версією слідства підозрюваний – бенефіціар групи компаній (йдеться про власника "Альткому" Олександра Тесленка. – Ред.), особисто та через підконтрольних йому осіб систематично надавав неправомірну вигоду (загалом йдеться про 575 тис. дол. США та 70 тис. євро) колишньому в.о. голови "Укравтодор", відкрито матеріали для ознайомлення, після чого матеріали будуть скеровані до ВАКС", – прокоментував перебіг справи Тарас Лопушанський.
- Нагадаємо, днями НАБУ підбило підсумки роботи у другому півріччі 2021 року.
- Перед тим 8 лютого НАБУ та САП скерували у Вищий антикорупційний суд справу Ярослава Дубневича про розкрадання на 93 млн грн.
- Щодо іншої справи, до якої опосередковано причетні попередній фігурант, разом із братом Богданом Дубневичем, то вона уже тривалий час перебуває на розгляді суду. Це справа про розкрадання газу на двох ТЕЦ на Львівщині на рекордну суму, близько 2,1 млрд грн. "У справах щодо розслідування факту заволодінні майном держави (природним газом) в особі НАК "Нафтогаз України" засідання відбуваються регулярно. По одному з фігурантів справу виділено в окреме провадження. Він хворіє і не з'являвся в суд, через що засідання доводилося переносити багато разів. Зараз уже все гаразд і розгляд триває. Сподіваємось у розумні строки побачити їх завершення", – розповів керівник теруправління.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе