Штурм та зачистка у місті: десантники 95 бригади проходять навчання на Яворівському полігоні
Хлопці вже кілька тижнів тренуються у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки перед виїздом на передову.
Навчальний полігон відвідала журналістка "Еспресо.Захід".
На Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки 95-а окрема десантно-штурмова бригада тренується у бою в урбанізованій місцевості. Вже кілька тижнів хлопці навчаються, тренуються, аби невдовзі відправитися на передову.
Тренування відбуваються у бойовому містечку. Територія облаштована так, щоб максимально відтворити умови з якими стикаються військовослужбовці на передовій. Легенда навчань імітує справжню війну: місто атакує окремий підрозділ ворогів, а військові "95-ки" відбивають місто.
"Досвід, який ми тут набуваємо, для нас надзвичайно важливий, - каже лейтенант, військовослужбовець 95-ї ОДШБР Артем Мороз. - Коли ми виконуємо завдання в зоні бойових дій, дуже часто трапляється, що доводиться це робити саме в урбанізованій місцевості. У таких умовах нам потрібні злагоджені дії підрозділів і кожного військовослужбовця у відділенні, взводі чи роті".
Серед тих, хто тренує військовослужбовців — Андрій Зварич. Він вже третій рік перебуває у силах батальйону "Опфор". Це спеціальний батальйон, який у навчаннях відіграє роль противника. За словами Андрія, вони максимально намагаються наблизити умови до реальності, а також показати себе, як справжнього противника, аби хлопцям було складніше, ніж в самому бою.
"Люди стараються, та й місто розбудували. Ще недавно тут був степ, а нині маємо велике і гарне місто, де військовослужбовці можуть навчатися, - розповідає військовослужбовець батальйону "Опфор" Андрій Зварич. - Навколо нас стоять камери і після кожного тренування ми переглядаємо відео та аналізуємо помилки. Найскладніше - показати людям, як все має відбуватися. Тобто психологічна підготовка під час бою".
За тренуваннями спостерігають міжнародні ментори, котрі перебувають безпосередньо на місці вишколів. Партнери зазначають, рівень підготовки військових дуже схожий на той, що є у військовослужбовців країн НАТО. Кажуть, враховувати потрібно й те, що ці трансформації відбуваються під час збройної агресії ворога.
"Однозначно ми багато чого навчаємося тут, - зауважує командирка канадської об'єднаної оперативно-тактичної групи Україна (операція UNIFIER) Мелані Лейк. - Українські військові мають реальний бойовий досвід, який вони отримали у зоні ООС. Для нас велика честь отримати цей досвід. Українське військо використовує багато інновацій, адже нині широко використовуються безпілотні літальні апарати, а також зброя, яка протидіє безпілотникам. Також є широкі можливості в радіоелектронній та інженерній боротьбі. Ми за цим спостерігаємо і маємо за честь, що з нами діляться цим досвідом".
95-а десантно-штурмова бригада пробуде на навчаннях ще кілька місяців, а опісля відправиться на передову.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе