Садовий готовий поділитися Ратушею із Зеленським
Очільник Львова з мерії виїжджати не збирається, але за потреби міг би половину Ратуші віддати під Офіс президента.
Про це Андрій Садовий заявив у інтерв’ю ВВС, інформує "Еспресо.Захід".
Відповідаючи на запитання, чи розглядає мер Львова варіант, коли Офіс президента в'їжджає в Ратушу, а він змушені звідти виїхати, Садовий зазначив: "З Ратуші я не збираюся наразі нікуди виїжджати, але, якщо треба буде половину Ратуші віддати під адміністративні державні будівлі, ми готові... Я готовий віддати всім, хто буде цього потребувати".
Андрій Садовий також запевнив, що в разі бойових дій Львів готовий прийняти біженців. Щоправда, не уточнив, скільки саме.
Читайте також: Усе в процесі. У Львівській міськраді розповіли, що лише готуються до імовірного нападу
"Але, якщо подивитись на ресурс Західної України, то я б сказав, що це мільйони людей, яких ми можемо прийняти. Ми розуміємо, що це наш обов'язок, і ми над цим сьогодні працюємо. На наступному тижні буде зустріч з мерами Західної України. Я попросив кожного дати своє розуміння – мінімуму і максимуму людей, який вони готові прийняти", – сказав він.
Мер додав, що Львів уже має досвід щодо людей, які можуть приїхати, адже 2014 року орієнтовно 10 тисяч людей переїхало до Львова з Донецька, Луганська і з Криму: "І всі вони фактично знайшли тут другий дім. Було повне сприяння з садочками, школами, працевлаштуванням".
Утім зі "сприянням" може виникнути проблема, адже місць у наявних школах і дитсадках у місті бракує, а на нові заклади коштів не виділяють. Так, до прикладу, через брак фінансування цього року не добудують уже розпочаті школи ані у Брюховичах, ані на "Провесні". А в районах новобудов команда Садового взагалі впроваджує ноу-хау з приватними платними школами для мешканців.
До слова, якби суму, яку заклали цьогоріч на будівництво дитсадка в Білогорщі, виділяли щороку, то з такими темпами фінансування його будували б 32 роки. Тож значна частина львів'ян вже змирилася з тим, що їхні діти ходять у приватні садки, або так звані заклади тимчасового перебування дітей.
Щодо кількості укриттів, то міський голова у інтерв’ю заявив, що їх у місті є аж шість тисяч. Принаймні не додав, як його підлеглі, що їх удвічі більше, ніж треба. А тим часом у цілих районах новобудов, де проживають десятки тисяч людей, не позначено жодного укриття. При цьому в мерії зазначають, що відсутність укриттів у нових районах – проблема не влади, а ОСББ. Тож мешканцям доводиться самоорганізовуються, щоб підготувати укриття і знати алгоритм дій у разі небезпеки.
Відповідаючи на запитання щодо того, чи всі наявні укриття в належному стані, а чи є такі, які перейшли у приватну власність та були перепрофільовані, Садовий сказав:
"Так, є випадки, коли в одному чи у другому є ресторани, але це не звільняє їх від необхідності бути відкритими, прийняти людей, якщо буде надзвичайна ситуація". Шкода лише, що не дав адреси закладів, а то всі б ішли у таке укриття, яке заодно слугує рестораном – сховався, ще й поїв і попив заодно.
Читайте також: "Я знаю, де найближче до мене укриття. Але воно давно приватизоване", – Ольга Посипанко
І наостанок варто нагадати позицію Андрія Садового у 2014 році, коли він записав звернення, де чітко заявив: "Ми програли війну!"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе