Робота львівського митця увійшла до проєкту "Digital Art 4 Climate" при ООН
Робота відомого фотографа, кінорежисера-документаліста, журналіста, уродженця Харкова і вже шість років львів'янина Сашка Балабая "Русалка польова" – одна з тридцяти робіт, що склали зміст масштабного проєкту "Digital Art 4 Climate" в межах "Конференції сторін рамкової конвенції ООН про зміну клімату" у Глазго, Шотландія.
Картини для цієї експозиції відбирали з понад 300 робіт, запропонованих митцями світу. "Русалка польова" є також однією із двох десятків робіт, об'єднаних серією "Леся Українка. Лісова пісня. Перезавантаження снів", яку Сашко Балабай приурочив 150-річчю від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки та 110-річчю від часу створення нею "Лісової пісні", інформує "Еспресо.Захід".
"Без сумніву, мені як автору це дуже приємно, – поділився з "Еспресо.Захід" своїми відчуттями Сашко Балабай. – А ще приємно, що в межах цієї експозиції до просування імені Лесі Українки у світі докладаюся особисто. Маю надію, що хтось десь там, за межами, побачивши мою роботу, захоче довідатися про Лесю щось більше. Бо ця людина (ювілей якої – попри гучні заяви – цього року в силу різних причин минув на широкий загал геть непомітно) цього однозначно вартує".
Нагадаємо, роботи Сашка Балабая, приурочені Лесі Українці, експонуються вже не вперше. Зокрема брали участь у проєкті "Леся Українка. 150 імен" в Українському домі у Києві. Повністю серія "Леся Українка. Лісова пісня. Перезавантаження снів" експонувалася останнього разу в науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка – одній із найбільших і найдавніших наукових бібліотек України з фондом понад 3 млн томів.
"Цей проєкт – "Digital Art 4 Climate", що його організувала Міжнародна асоціація просування інноваційних підходів до глобальних викликів, насправді дуже важливий, – розповіла кінорежисерка, однодумиця Сашка Балабая та його дружина Дарина Балабай. – Йдеться про ініціативи на підтримку глобальних зусиль ООН, спрямованих на подолання кліматичної кризи. Проєкт розпочався 4 червня 2021 року з форуму по обговоренню Паризької конвенції щодо клімату. У серпні 2021 року до Міжнародного дня молоді в Сан-Франциско провели низку освітніх заходів, а також музичні концерти за участю відомих музикантів. Наступна локація проєкту для представлення цифрового мистецтва була в Мілані, де протягом декількох днів відбувалися дискусійні панелі з відомими спеціалістами на теми світового клімату, а також представили свої мистецькі твори такі всесвітньо відомі діджитал-художники, як Рефік Анадок (Туреччина),Теофілос Мандзорос (Греція) та Роджер Хаус (Швейцарія). Проєкт "Digital Art 4 Climate" – це одна з заключних подій, яка відбувається в рамках цієї "Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату". І до речі, це перша art competition в історії, що досліджує вражаючий потенціал мистецтва та блокчейну для того, щоб зупинити кліматичну кризу".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе