Рішення про зняття голови фракції "Голосу" прийматиме голова Верховної Ради, – Рущишин
Боротьба за вплив на партію та фракцію у парламенті триває.
Боротьба за вплив на партію та фракцію у парламенті триває.
Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів народний депутат, голова обласної організації партії "Голос" Ярослав Рущишин.
Він підтвердив, що саме його голос сформував більшість депутатів, які прийняли рішення про зміну голови фракції у Верховній Раді:
"Я проголосував за зняття Ярослава Железняка з посади голови фракції, виконуючи рішення обласної організації. Але поки говорити про мій перехід на той чи інший бік у фракції не йдеться".
Далі, коментуючи позицію Ярослава Железняка про те, що для таких дій потрібно 2/3 голосів, політик відповів, що тепер рішення про легітимність цього кроку прийматиме парламент:
"Далі будемо дивитись на реакцію керівництва Верховної Ради, до якої скеровано відповідного листа".
Читайте також: "У політиці не можна залишитись білим і пухнастим, не замочивши руки у лайно", - Ярослав Рущишин
Також Ярослав Рущишин не стверджує, що це якийсь крок відчаю чи демонстрація деструктивної позиції – усі депутати готові їхати на з'їзд та добиватись зміни керівництва партії, її статуту та регламенту роботи:
"Допрацювати треба до кінця. Ми поїдемо на з'їзд, спробуємо аргументувати свою позицію і переконати наших однопартійців. Орієнтовною датою проведення з'їзду є 29 липня".
- Нагадаємо, у середині червня львівський осередок "Голосу"перейшов на бік партійної опозиції – це позиція Львівської обласної організації, і всіх місцевих осередків, які є в області. Вони вимагають від голови фракції скласти повноваження і забезпечити перевибори в найкоротші терміни. Від голови партії – скликати демократичний з’їзд і теж скласти повноваження.
- Причиною такого кроку стало голосування частини фракції за включення в порядок денний сесії Верховної Ради русифікаторських законопроєктів 5554 і 5554-1, яке депутати підтримали 227 голосами. Вирішальними стали 5 голосів від представників "Голосу", серед яких був і львів'янин Ярослав Рущишин. Згодом він заявив, що його підставили керівники фракції.
- Вже наступного дня у фракції формально відбувся розкол – десять народних депутатів заявили про створення у Верховній Раді окремого об'єднання "Справедливість".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе