"Re:Open Zakarpattia": на Закарпатті форум збере інтелектуалів та політиків
5-6 листопада пройде ІІ форум ідей та рішень "Re:Open Zakarpattia". Цього року форум буде мати особливий фокус на темі розвитку мультикультурних фронтирів України, соціальній згуртованості, інтеграції та протидії дезінформації.
Про це повідомляють організатори форуму, передає "Еспресо.Захід".
Зазначають, що протягом двох днів форум об’єднає у відвертих та фахових дискусіях тих, хто ухвалює рішення та впливає на цей процес на локальному, регіональному, національному та центральноєвропейському рівнях.
Організатори наголошують, що вони дотримуються первинної ідеї проєкту, яка полягає не просто у промоції регіону чи країни, а в осмисленні та переосмисленні тем, проблем, викликів, ресурсів, ініціюванні повноцінного дискурсу та публічного діалогу, колективного мозкового штурму.
"Саме так, на наше переконання, й вибудовується довіра, згуртованість та готовність до спонтанної та довготривалої взаємодії заради розвитку, – пояснює директор Інституту Центральноєвропейської Стратегії Дмитро Тужанський. – Ми фокусуємося на Закарпатті як унікальному мультикультурному українському фронтирі в географічному центрі Європи, який дозволяє будувати ціннісні, логістичні, культурні та інші мости співпраці та порозуміння практично у будь-якому напрямку".
Однак на формі не будуть зосереджуватися виключно на одному регіоні, а намагатимуться знайти точки дотику та перетину з іншими українськими мультикультурними фронтирами, як-то Буковина та Бесарабія.
За два дні форуму заплановано близько 10 панельних дискусій, динамічних виступів та презентацій на такі тематики:
- Західні мультикультурні фронтири України: що вони можуть, чого потребують та чому вони важливі для згуртованості країни і її інтеграції в євроатлантичний Захід.
- Закарпаття як новий дім: особисті історії людей.
- Що чекає регіони України після децентралізації? Як забезпечити розвиток і згуртованість.
- Місце України у Центральній Європі як геополітичному регіоні: як будувати мости та долати кордони.
- Освіта в мультикультурних регіонах: як зупинити “падіння” та забезпечити прогрес.
- Деколонізація України: чому це досі важливо і що варто зробити.
- Міжетнічні відносини в Україні: як забезпечити довіру та порозуміння; як протидіяти дезінформації та розпалюванню ворожнечі.
- “Зелений курс для Закарпаття”: як збалансувати розвиток та екологічні виклики.
- Надихаючі історії із Закарпаття, про які має знати Україна та весь світ.
- Що міжнародні партнери та організації можуть зробити для українських регіонів.
- Актуальне
- Важливе