"Провокація і підстава": Головко прокоментував своє звільнення з посади голови Тернопільської облради
На сесії Тернопільської обласної ради депутати проголосували за звільнення Михайла Головка з посади голови. Він прокоментував своє звільнення
Про це пише місцеве видання "20 хвилин", передає "Еспресо.Захід".
Михайло Головко не був присутній в сесійній залі, однак він перебував на своєму робочому місці. Тож одразу після сесії поспілкувався з журналістами. За його словами, він 24 жовтня ініціював проведення наступної сесії, зокрема спочатку 15, а потім 8 листопада. Одним з питань, які мали розглянути депутати під час засідання, — недовіра до нього та можливе звільнення з посади голови облради.
"Зараз активно обговорюють події 26 червня, які я називаю провокацією та підставою. Свою правоту я обов’язково доведу в суді. І час покаже, хто має рацію. Щобільше, мене вже викликали до правоохоронних органів і зняли браслет. Я розумію всі настрої людей і у мене була попередня розмова з депутатами різних фракцій щодо цього. Вони мені казали, що обов’язково треба провести сесію. Я дослухався і відповідно до Закону України підписав розпорядження, щоб скликати сесію 8 листопада", – сказав Головко.
Він переконаний, що все зробили це задля певної мети, певного результату, який ми побачимо згодом.
"Я знав, що в обласній раді відбуваються певні пришвидшені події. Хтось хотів негайно все робити тут і зараз. Чому так горить? Можливо хтось має сумніви, боїться, а можливо невпевнені у своїх діях. Комусь Головко у цьому кріслі дуже заважав, бо став незручним. Вибачте, вони чотири місяці чекали, а тут і зараз вирішили мене прибрати. Я не тримаюся за крісло. Але, якщо депутати хочуть мене відсторонити чи звільнити, то це варто робити в законний спосіб", – наголосив посадовець.
Михайло Головко також пояснив, чому не прийшов на депутатські збори, а згодом – на сесію.
"Відповідно до закону, сесію скликає голова. Якщо на вимогу депутатів, голова з невмотивованих причин відмовляється скликати сесію, то вони мають право через два тижні її ініціювати самі. На вимогу депутатів я дав відповідь, що сесія відбудеться в листопаді. То на підставі чого вони збиралися? Депутатські збори – добре, але за ту сесію, що влаштували 26 жовтня, мені соромно. Я хотів вийти до депутатів, висловити свою позицію, подякувати багатьом за нашу спільну працю. Але вони дуже не хотіли, щоб я з’явився в залі. Мене на збори ніхто не кликав, лише читав всі плітки в інтернеті. Переконаний, правоохоронним органам та і всім нам буде цікаво спостерігати за подальшим розвитком подій", – зазначив він.
Головко додав, що діятиме згідно з законодавством.
"Мені ще не приносили жодних документів, я ще не ознайомлювався з рішеннями, результатами голосування. Якщо була сесія, то підпишіть документи, покажіть мені їх, дайте ознайомитися. Тільки після того, як мені принесуть ці документи, я буду вчиняти так, як вважаю за потрібне. Щодо моїх однопартійців, то я розумію, що на них був тиск", – розповів він.
Варто зазначити, що на сайті Тернопільської обласної ради вже з'явився офіційний документ — рішення, яке підтверджує звільнення Михайла Головка з посади. Наразі тимчасові обов’язки голови облради поклали на першого заступника Володимира Болєщука.
Передісторія
26 червня НАБУ та САП затримали голову Тернопільської облради Михайла Головка та двох заступників голови Тернопільської військово-цивільної адміністрації на отриманні хабаря. В той день детективи НАБУ вилучили у Михайла Головка 600 тисяч гривень. Загальна сума хабаря склала 2,4 млн грн.
Наступного дня стало відомо, що в кабінеті голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка в ході обшуків знайшли предмети, схожі на вибухонебезпечні.
Дружина Головка та спортивний журналіст і політик Ігор Мірошниченко відреагували на його затримання детективами НАБУ.
28 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи голові Тернопільської облради Михайлу Головку та заступникам голови ОВА Ігорю Дем’янчуку та Ігорю Гайдуку.
29 червня Михайла Головка звільнили з-під варти, за нього внесли заставу у понад 805 тис. грн. 3 липня посадовець вийшов на роботу та дав першу пресконференцію після затримання.
4 липня САП оскаржила запобіжні заходи Головку та заступникам голови Тернопільської ОВА.
7 липня Михайло Головко пішов на лікарняний, а 3 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визнала незаконним вилучення коштів у нього.
7 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася відсторонити від посади голову Тернопільської облради Головка. А вже 21 серпня Головко з браслетом на нозі повернувся до роботи.
Згодом повідомлялося, що ВАКС на два місяці продовжив строк дії обов'язків, покладених на Михайла Головка. йому повернули знайдені під час обшуків гроші, оскільки вони виявилися не його.
На початку жовтня стало відомо, що Головко знову пішов у відпустку. Цього разу за свій рахунок на 30 днів. Однак 24 жовтня у Тернопільській облраді почали збирати підписи за відставку голови Головка, він терміново перервав відпустку і вийшов на роботу.
Головко підписав розпорядження про скликання сесії на 15 листопада, однак депутати Тернопільської обласної ради хочуть провести її раніше, аби розглянути його звільнення.
25 жовтня ВАКС не продовжив Михайлу Головку особисті зобов’язання.
26 жовтня депутати облради провели позачергову сесію, де таємним голосуванням звільнили Михайла Головка з посади голови Тернопільської обласної ради. "За" звільнення одноголосно проголосував 51 обранець.
- Актуальне
- Важливе