"Показати позицію, а не позу": чи зможе львівська влада ускладнити життя російському бізнесу
Цього тижня, вперше з 24 лютого, депутати Львівської міськради можуть зібратися на засідання. Принаймні необхідну кількість підписів, потрібну для скликання сесії, вже зібрали та зареєстрували
Одне з питань, яке можуть розглянути, стосується санкцій, що їх місцева влада може застосувати як проти бізнесу, що не вийшов із Російської Федерації, так і проти бізнесу, що має російських бенефіціарів.
"Повноваження місцевого самоврядування обмежені", – визнає депутат від "Варти" Ігор Зінкевич, – "адже ми не маємо права втручатись у діяльність бізнесу. А от що ми можемо зробити – то це підійняти до максимуму земельну ставку. Таке рішення, думаю, знайде підтримку депутатів в сесійній залі".
"Рішення повинні ухвалювати в столиці", – Москаленко
Не настільки впевнений депутат від "Свободи" Андріян Гутник. Він взагалі вважає проведення сесії недоцільним. А з російським бізнесом пропонує боротися не ухвалами."Я би просто виганяв російський бізнес з української землі, а не піднімав їм орендну плату. На державному рівні робив і голосував якийсь законопроєкт, який виганяє їх, як і їхніх солдат-окупантів, з території України. А якісь рішення у Львові – це суто політичні піар-ходи, які "Свободу" не цікавлять, жодні політичні піар-ходи до перемоги України на фронті не цікавлять. Можна, звісно, робити звернення до керівництва держави, але всі ці рішення ухвалюються лише в Києві", – зазначив Гутник.
Подібні думки озвучив і перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Він каже: нехай центральна влада ухвалює рішення, а місцева – втілюватиме їх у життя."Якщо ми говоримо не про декларативні, а про юридичні рішення, то вони повинні прийматися державою. Якщо брати будь-яку компанію, то вона не користується комунальним майном. Якщо говорити про торгову мережу чи певне виробництво, то вони теж не розташовані в комунальних приміщеннях.
Читайте також: "Економіку запускають не лише продажем алкоголю", – депутат Зінкевич вважає, що у Львові потрібно ремонтувати дороги
Тут немає окремої позиції міста чи держави, тут позиція у всіх однакова: ми дуже вдячні тим компаніям, які припинили функціонувати на території держави-агресора. А той бізнес, який працює сьогодні в цій державі, має припинити свою роботу. Тут у нас позиція достатньо жорстка", – наголосив Москаленко.
"Міський голова може навіть закласти двері мішками з піском… Але тільки коли захоче"
Натомість, на думку деяких депутатів, команда мера в цьому питанні демонструє хіба що позу, але аж ніяк не позицію. Голова фракції "Європейська солідарність" Петро Адамик звертає увагу, що іноді міський голова здатний на радикальні кроки. Та, коли справа стосується російського бізнесу, радикальність Садового кудись зникає.
"Львівська влада, коли хоче, може й воду відімкнути, і все – бізнес закінчився. Коли львівські "наливайки" порушили розпорядження і почали торгувати один день алкоголем, то Садовий із Москаленком збиралися закладати входи мішками з піском. Тобто, якби міська влада хотіла щось зробити, то вона б точно зробила.
В нас дуже багато російського капіталу – і готелі, і банки, і підозрюю, що й виробничі компанії. В нас цього "добра" чимало. І я вважаю, що ми би мали, крім пози, проявити ще й позицію", – каже Адамик.Читайте також: Війна не спише: як розпоряджаються бюджетом Львова у воєнний час
Він наголошує: коли весь світ тисне на російський бізнес і на компанії, які не вийшли з російського ринку, Львівська міськрада могла би принаймні підвищити податки та збори для фірм, пов'язаних із Росією.
"Нагадаю, що будь-який бізнес розміщують на землі. А земля в нас, в основному, є у власності міста. Тому оренда землі, податок на нерухомість – це чисто міська компетенція. І цей податок може бути 0,5%, а може бути 3%. Оренда землі може бути 3%, а може бути 12%.Наскільки збільшаться видатки для цих компаній, сказати важко. Бо зараз вони платять "в залежності від"… Завжди все було в ручному режимі: когось любили більше, когось менше. Все залежало від чиновників міської ради, які готували документи, знаходили аргументи.
Тепер ми можемо зробити програму, щоби для всього бізнесу, кінцевими бенефіціарами якого є росіяни, зробити максимальні ставки. Це елементарно може зробити Львівська міська рада. Я вам більше скажу: це елементарно може зробити, згідно нещодавніх змін до законодавства, й міський голова – завдяки рішенню виконкому. Йому за це ніхто й слова не скаже", – зазначив депутат.Петро Адамик каже: зараз потрібно доручити чиновникам скласти детальний список компаній, пов'язаних із РФ. А вже депутати потрібні рішення точно підтримають.
"В сесійній залі ці ініціативи точно знайдуть підтримку, в кабінетах чиновників – також знайдуть, а от у найголовнішому кабінеті Ратуші – не факт", – підсумував депутат.- Нагадаємо, Львів – єдиний обласний центр регіону, в якому міськрада з 24 лютого жодного разу не збиралася.
- Актуальне
- Важливе