Поблизу академії мистецтв у Львові хочуть збудувати багатоповерхівки преміум-класу
В історичному ареалі Львова, на місці промислової будівлі поблизу академії мистецтв планують звести елітні багатоповерхівки
Відповідний проєкт детального плану територій вулиць Тютюнників, Тарнавського, Кубійовича та площі Вишиваного обговорили на засіданні архітектурно-містобудівної ради Львівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".
Нові багатоповерхівки преміум-класу пропонують збудувати на місці промислової території не діючого підприємства "ОРГРЕС". Як зазначив автор проєкту, архітектор Юрій Столяров, саме підприємство складалося з адміністративного корпусу та гаражів і ремонтних майстерень. Власне, пропонований детальний план передбачає знесення гаражних боксів та будівництво на їх місці житлових будинків. Адмінбудівлю планують залишити.
"На цій ділянці пропонується багатофункційний комплекс – це суцільний стилобат, який у нас фактично виникає, тому що є великий перепад рельєфу. Стилобат має громадську, переважно нежитлову функцію – це гаражі та якісь громадські приміщення для обслуговування цього комплексу, а верхня частина – житлові одиниці", – пояснив архітектор.
Дві нові багатоповерхівки проєктовано ірраціональної форми, оскільки ділянка будівництва розташована на стику двох різних принципів планування території, зазначив Юрія Столяров. Будинки не "дивляться" у фасади існуючих забудов, так само і між собою. Вікна мають панорамні сектори, також забезпечують дальні перспективи розкриття для сусідніх будинків, при цьому не перекриваючи простір глухою стіною.
Оскільки територія забудови розташована в історичному ареалі міста, важливий аспект – відстань нових будинків до існуючих пам'яток архітектури. Як зазначив архітектор, закон передбачає, що забудова в історичній зоні не дозволяється, якщо відстань від пам'ятки до новобудови є меншою, ніж подвійна висота пам'ятки і висота новобудови. У випадку будівнцитва в районі вул. Тютюнників, вул. Кубійовича, вул. Ген. Тарнавського та пл. В. Вишиваного ці мірки є прийнятними, бо проєктовані будинки розташовані на інших відмітках рельєфу, і між пам'ятками та новобудовою є великі корпуси академії мистецтв, які повністю перекривають будь-яке візуальне сприйняття.
Детальний план території передбачає облаштування пішохідних шляхів, аби в подальшому уноможливити забудову чи встановлення МАФів. Також, за словами Столярова, пропонується реконструкція прилеглих вулиць, аби вирішити питання хаотичного паркування.
Забудовником є компанія "Авалон", яка під час громадських обговорень та зустрічі з мешканцями запевнила, що готова облаштувати благоустрій території, де планується будівництво нового житла.
"Зі сторони вул. Тарнавського це велика зелена зона, в якій розташований дитячий майданчик і багатофункційна відпочинкова зона. На вул. Тютюнників це внутрішній двір, який виходить на сторону вул. Тютюнників і безпосередньо до входу в "Оргрес", є домовленість з мешканцями щодо благоустрою там дитячого майданчика і облаштування додаткових паркомісць. Крім того, в районі пл. Вишиваного, вул. Кубійовича теж має бути зроблений благоустрій, бо там вже цілий сквер формується", – повідомив Юрій Столяров.
На території планують влаштувати підземні смітники. Також капітально відремонтувати сходи, влаштувавши зовнішнє освітлення, лавочки, місця відпочинку.
"Це будинок високого преміум-класу з великими квартирами. Передбачається близько 50 квартир. Насправді навантаження на район невелике, мешканців буде, скажімо, як в одній п'ятиповерховій "хрущовці". Це будуть квартири великих площ, і трохи інша специфіка мешканців.
Крім того, на 200% передбачається забезпечення паркінгами в цьому комплексі. Розрахунок – два паркомісця на одну квартиру. Розуміємо, що це дороге житло, зазвичай у таких будинках мешканці мають щонайменше одну-дві машини. Фактично, все вміщується у нашому стилобаті", – зазначив архітектор Юрія Столяров.
Поверховість новобудови, включно зі стилобатом, становитиме шість поверхів. До будинків буде два головних входи – з вул. Ген. Тарнавського та з вул. Тютюнників.
Як зауважив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, позитивним є формат покращеного житла, коли створюється мінімум житлових квартир завдяки їх великій площі. Також похвальним є архітектурне рішення – згладжування кутів будинків, які коректно співвідносяться з існуючими довкола будівлями.
"З іншої сторони, тут дійсно не той випадок, коли можна розглядати окремий об'єкт від контексту. Навпаки, це дуже чутлива історія примикань, взаємодій, питання доступу, мереж, видів, тобто цілий комплекс таких питань, і дуже легко бути слоном в посудному магазині. Багато залежатиме від того, як це середовище буде опрацьовано", – додав Коломєйцев.
Будівництво нового житла, за його словами, варто реалізувати комплексно – з упорядкуванням громадських просторів, вулиць, пішохідних шляхів, забезпеченням ремонту сходів, встановлення освітлення, відновлення втрачених сполучень, щоб максимально мінімізувати негативний вплив від забудови території в історичному ареалі міста.
- Актуальне
- Важливе