Під час воєнного стану у Львові продали землі на 150 млн грн: хто і для чого купував
З 24 лютого управління земельних ресурсів міської ради продало дев’ять земельних ділянок площею майже 8,5 га: під ринок, торгово-виставковий центр, склади тощо
Попри воєнний стан і проблеми з роботою держреєстрів на початку повномасштабного вторгнення, Львівська міська рада не полишала спроб розпродати поки що вільні міські землі. Після 24 лютого управління земельних ресурсів міськради виставило на продаж кільканадцять земельних ділянок. Загалом продали дев’ять з них – на 146,7 млн грн. При цьому найдорожчий шматок – 15 га у Сигнівці за понад 80 млн грн – місто кілька разів виставляло на торги, але його так і не вдалось продати.
Перший успішний земельний аукціон управління земельних ресурсів Львівської міської ради провело 2 березня. Він був оголошений ще до повномасштабного вторгнення. За ділянку площею 0,22 на вул. І.Миколайчука у Львові змагалися два учасники. При стартовій ціні 1 931 094 грн її придбали за 2 001 150 грн. Покупцем став Нагорний Роман Григорович. Цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Категорія земель – землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
24 квітня продали 0,6407 га на вул. Бескидській. Її цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. При стартовій ціні 5 170 834 грн ділянку придбали за 5 223 550 грн. Зрештою, очікувати, що під час аукціону зросте ціна, не варто було, адже за цю ділянку "змагалися" Корпорація “Енергоресурс Інвест" та її дочірнє підприємство "Енергоресурс-Монтаж". Компанія займається виробництвом труб та каналізаційних колодязів, а на її сайті досі вказано, що вона постачає продукцію в Польщу, Молдову, Росію, Білорусь, Казахстан, Голландію, Велику Британію, Румунію, Болгарію.
Натомість за ділянку площею 0,1996 га на вул. Городоцька 355 а (цільове призначення – будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури) змагались п’ять учасників. Як результат, ціна зросла зі стартових 2 947 324 грн до 6 100 100 грн. Цю ділянку придбало ТОВ "Сфера" Жовкви, яке належить Віктору та Ярославу Гнідцям. Останній, до речі, є також директором Жовківського районного відділу профілактичної дезінфекції.
Читайте також:Турецький Онур блискавичними темпами скуповує землю у Львові
Так само п’ятеро претендентів змагалися за земельну ділянку на куті Трускавецької – Підстригача. За 65,2 сотки землі для будівництва та обслуговування гуртівень-складів переможець – Олег Мусянович – запропонував 17 000 003 грн (стартова ціна лота була 8 184 984 грн). Ставка 28-річного львів’янина лише на гривню перевищила ставку Міжрегіональної науково-виробничої асоціації підприємств "Авіакон проєкт", що займається будівництвом.
Ці два аукціони, які відбулись 27 квітня, стали найуспішнішими серед тих, які цього року провело управління земельних ресурсів Львівської міської ради. Далі було кілька провальних аукціонів, на які не зголосились учасники. Наступний відбувся лише 23 серпня. За 1,6812 га землі у промзоні "Рясне-2" (ділянка 3) ТОВ "Онур конструкціон інтернешнл" заплатило 16, 074 млн грн при стартовій ціні 14,73 млн грн.
За 3 110 001 грн продали 21,44 сотки на Богданівській, біля будинку №11 (стартова ціна була 2 539 197). Вид використання земельної ділянки – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Придбав її львів’янин Олег Коренєв.
Червоноградець Павло Волков за 19, 111 млн придбав 0,5814 га на вул. Т. Шевченка, 311-б. Це земельна ділянка житлової та громадської забудови, однак інших претендентів, крім Волкова, на неї не було. Попри те, що Павло Волков, був єдиним учасником, аукціон відбувся.
Найдорожчим лотом, який вдалося продати за час воєнного стану, стала ділянка у районі вул.Ряшівської (проєктованої) від вул.Кульпарківської до вул.С.Патона. Тут, відповідно до містобудівних умов та обмежень, мають збудувати торгово-виставковий комплекс. Будуватиме його ТОВ "Онур конструкціон інтернешнл", яка за 1,3281 га землі сплатила за 48,476 млн грн, що лише трохи перевищує стартову ціну (47, 78 млн грн).
У той же день, що й ділянку на Ряшівській-Патона, Онур придбав також 2,9750 га у промзоні "Рясне-2" (ділянка 2) за 29, 6 млн грн. На цю ділянку видані містобудівні умови на нове будівництво виробничих, складських, адміністративних та офісних будівель.
Таким чином з дев’яти земельних аукціонів, які вдалось провести цього року, у трьох переможцями стало ТОВ "Онур конструкціон інтернешнл", яке займається ремонтом львівських доріг, зокрема вул. Степана Бандери та Т. Шевченка. Загалом Онур придбав цього року майже шість гектарів земель у Львові. Це при тому, що загалом місто змогло продати 8,49 га.
Можна було б припустити, що через війну попит на землю у порівняно безпечному Львові, суттєво зросте, та цього не сталось. У більшості аукціоні переможцями ставали львів’яни, львівські підприємства, і турецький Онур, який також уже давно "свій" у Львові. Цікаво, що на відміну від приватизаційних аукціонів Фонду держмайна, в яких беруть участь по кілька учасників і в результаті торгів ціна зростає у кільканадцять разів, на міських аукціонах конкурують здебільшого по два учасники, які практично не торгуються між собою. Як правило, потенційний переможець накидає символічну суму до стартової ціни уже в первинній пропозиції, і на цьому аукціон закінчується.
Стежте за різними регіонами, новинами Львова, України та світу з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе