Під час цьогорічної Пліснеської археологічної експедиції вдалося знайти 612 давніх предметів
Завершився сьомий польовий сезон Пліснеської археологічної експедиції, під час якого працівникам заповідника "Давній Пліснеськ" вдалося знайти під час розкопок 612 музейних експонатів
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Там зазначили, що серед знайдених предметів є фрагменти керамічного посуду різного часу, вироби з кісток, каменю та металів.
"На території заповідника ми дослідили 11 нерухомих об’єктів: 7 з них — це житлово-господарської забудови, ще 4 — об’єкти мілітарного призначення. Загалом вдалося виявити 302 музейні предмети. Також спільно з «Рятівною археологічною службою» ми досліджували територію Підгорецького монастиря. Тут вивчали 7 нерухомих об’єктів, серед яких господарські ями, житла XI ст. і рештки двох кам’яних фундаментних кладок. У процесі досліджень ми віднайшли ще 310 музейних експонатів", — розповів директор заповідника Володимир Шелеп.
Загальна площа археологічних досліджень становить 400 м2.
Крім досліджень, вчені проводили також й археологічні розвідки, суть яких полягає у виявленні місцезнаходжень стародавніх історичних пам'яток та їхній науковій реєстрації. Цьогоріч такі розвідки працівники заповідника провели у семи населених пунктах та на чотирьох городищах: вдалося відкрити пам’ятку археології у с. Боратин.
"Давній Пліснеськ" є у підпорядкуванні департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА. Як розповіла директорка департаменту Олена Василько, важливо не лише виявити і належно дослідити об’єкти археології, але й правильно популяризувати цю спадщину, щоб люди розуміли її цінність, пишалися нею і хотіли берегти.
"Попри повномасштабну війну цьогоріч заповідник відвідали більше двох тисяч людей, серед яких діти, внутрішні переселенці і навіть іноземці. Працівникам вдалося провести 64 екскурсії та 18 пізнавально-розвивальних заходів, також вони намагаються створювати нові екскурсійні локації, щоб ще більше зацікавити відвідувачів, а передусім дітей", — сказала Олена Василько.
Торік реконструювали автентичне слов’янське житло Х століття, в якому продемонстрували побут давніх слов’ян. А цього року облаштували нову локацію, яка репрезентує один із промислів, яким займалися слов’яни, — бортництво, що передувало сучасному пасічництву. Локація включає 3 борті (найпростіші вулики), 2 колоди-заготовки для бортей та стебник (місце для зберігання бортей взимку), і тут вже встигли поселитися справжні бджоли.
Спеціально для дітей у Пліснеську створили "археологічну пісочницю" – можливість відчути себе археологом і позбирати "археологічні пазли" мають всі охочі, незалежно від того, чи завершився справжній польовий археологічний сезон.
- Нагадаємо, кожен може стати археологом: на Львівщині всіх охочих запрошують долучитися до археологічної експедиції
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе