Куди піти у Львові з 3 по 10 листопада: Шедеври фортепіанної музики
Із 3 по 10 листопада на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій, екскурсій та фестивалів
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Фестивалі
Земля поетів
У суботу та неділю, 9 й 10 листопада, на Festrepublic! відбудеться Міжнародний фестиваль "Земля Поетів", на якому зберуться пів сотні поетів та поеток.
Фестиваль розгорнеться у чотирьох залах на території FestRepublic. А називатимуться ці зали іменами українських поетів-пророків – "Шевченко", "Франко", "Леся" та "Стус". У програмі креативні поетичні формати, лекторії, перформенси, інтерактиви і багато інших цікавинок від зірок українського театру, культурологів, філософів, мислителів і лідерів думок.
Читайте також: Земля поетів: чому варто піти на міжнародний літфестиваль у Львові
Насичену поетичну програму доповнюватиме також музична. Це виступи Юрія Андруховича і "Карбідо", Віктора Морозова і "Четвертого кута", гуртів "Мертвий півень", "Пиріг і Батіг", "Кому вниз" та NAZVA.
У рамках проєкту звучатиме також українська поезія XX століття в авторському виконанні – Павло Тичина, Микола Бажан, Максим Рильський, Володимир Сосюра, Ірина Жиленко, Микола Вінграновський, Ігор Римарук, Олег Лишега та інші. І вірші тих, кого забрала російська агресія, тобто Максима Кривцова, Вікторії Амеліної та Гліба Бабіча.
Фестиваль матиме і благодійну мету, упродовж цих двох днів збиратимуть кошти для нагальних потреб українських воїнів і бібліотек на деокупованих територіях.
Вартість квитків на обидва дні фестивалю – 350 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Презентації, зустрічі та лекції
Презентація-квартирник подкасту про українську літературу "Зелений заєць"
У п'ятницю, 8 листопада, Мистецька бібліотека запрошує на презентацію-квартирник подкасту про українську літературу "Зелений заєць" від ГО "Трубадур".
Подкаст названий на честь тексту українського поета та прозаїка доби "Розстріляного Відродження" Майка Йогансена. Організаторки розкажуть про випуски та всіх учасників(ць) з презентацією, а також у всіх присутніх буде змога почитати свої тексти/улюблені твори з української літератури/поджемити разом.
"Для нас важливо створити простір, де людина може бути почутою та побаченою так само як і тексти, які ми обговорюємо. Це дуже важливо, тому що це про зустріч з неоднорідною, природною реакцією учасників/учасниць на тексти, про формування рельєфу", – кажуть організатори.
Початок о 18:00. Вхід вільний.
Концерти
Шедеври фортепіанної музики
У середу, 5 листопада, Львівський органний зал запрошує послухати шедеври фортепіанної музики, які люблять меломани усього світу, у виконанні знаного львівського піаніста Сергія Григоренка.
"Зануртеся у світ класики, яка захоплює з перших нот своєю емоційністю, глибиною та майстерністю: соната Бетовена, ноктюрни Шопена, знаменитий Експромт Шуберта та Павана Равеля. А наприкінці вечора вас вразить “Героїчне скерцо” українського генія Миколи Лисенка", – заохочують в органному.
Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або ж онлайн за посиланням. Вартість від 100 до 250 гривень.
Симфонічний вечір в Органному залі. Концерт увертюр
У неділю, 10 листопада, Органний зал запрошує на вечір всесвітньовідомих оперних та симфонічних увертюр, які захоплюють, збуджують уяву та заряджають потужною силою.
"Кожна увертюра – це окремий світ. Це ніби коротке, проте надзвичайно яскраве оповідання, в якому вміщується ціла гама почуттів та настроїв, а композитор може на повну продемонструвати свою майстерність та фантазію. Ці увертюри вражають силою та драматизмом", – кажуть в органному.
Виконавці – академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під диригуванням Вадима Яценка.
Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або ж онлайн за посиланням. Вартість від 100 до 300 гривень.
Jerry Heil
У неділю, 10 листопада, арена Малевич запрошує львів'ян та госей міста на концерт знаної співачки Jerry Heil.
Jerry Heil, яка здобула популярність завдяки своєму неповторному музичному стилю, поєднанню поп-музики з українським фольклором та запальними ритмами, стала одним з найяскравіших імен в сучасній українській музиці. Її хіти підкорюють серця слухачів по всьому світу, і тепер шанувальники зможуть почути їх наживо.
"Тільки на сцені можна відчути, наскільки сильно і як саме людям резонує твоя творчість. Вважаю себе дуже щасливою, що вдалося зібрати своєю творчістю навколо себе таких світлих глядачів, слухачів, найкращих людей! Чекаю на вас", – каже Jerry Heil.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 690 до 1290 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Небачена сила
У Пороховій вежі відкрили виставку "Небачена сила", яка розповідає про ненасильницький спротив українців на тимчасово окупованих територіях.
Це реальні історії боротьби з російським агресором, вигадливі, інколи зовсім несподівані методи опору, представлені у формі документальних свідчень, арт-об’єктів та фотографій, мультимедійних матеріалів й інсталяцій.
Читайте також: У Львові показали "Небачену силу" спротиву українців на ТОТ
Відвідати виставку у Пороховій вежі можна упродовж місяця. Окрім того, львів'ян і гостей міста запрошують долучитися до публічної програми, яку підготували організатори. Зокрема, це кураторські екскурсії та майстер-класи.
Фото: Андріана Стахів
FPVyshywanka
Артцентр "Дзиґа" запрошує на виставку "FPVyshywanka" Назара Сиротюка.
Це серія взорів з різних регіонів України у новому прочитанні відповідно до викликів цього часу.
"Можливо, на перший погляд, це поєднання непов’язаного, але у цьому світі пов’язано все мистецтво, культура, політика і навіть війна. Зараз ми воюємо FPV- дронами, щоб завтра вільно носити сорочку з маленькими хрестиками на ній", – кажуть у Дзизі.
FPVyshywanka – це цікава синергія минулого і сучасного. А в теперішній час як дрон, так і вишиванка мають велике значення, адже бережуть українців та українську ідентичність: вишиванка в культурному полі, FPV – на полі бою.
"Це наш бойовий обладунок і наша зброя. Здавалось би такі різні речі але, в них багато спільних сенсів", – додають організатори.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
"Захисна оболонка"
У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.
Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.
Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.
Фото: Андріана Стахів
"Врятоване та збережене": колекція Володимира Іванишина
Національний музей у Львові запрошує на виставку "Врятоване та збережене", яка репрезентує збірку народного та сакрального мистецтва XVIII – другої половини XX століття відомого львівського митця Володимира Іванишина.
Як розповідають у музеї, свою колекцію пан Володимир почав формувати у 1970-х роках. Жага до колекціонерства з’явилася під час його мандрівки околицями рідної Вапнярки (нині – в Тульчинському районі) та колишніми Томашпільським і Крижопільським районами Вінницької області. Володимир Іванишин захопився збиранням народних ікон, керамічного посуду, зразків ткацтва та вишивки. Знаходив і рятував предмети побуту, які мали культурну цінність і яких уже не потребували власники.
На виставці представлено 14 композицій петриківського розпису, які колекціонер привіз із селища Петриківка Дніпропетровської області у 1979 році. Ці роботи виконали відомі народні майстрині Надія Білокінь, Ярина Пилипенко та Параска Павленко. Серед творів кількісно переважають малюнки Надії Білокінь, знаної не лише завдяки своїм традиційним квітковим "мальовкам", а й "весільними поїздами" та зображеннями людей, що не характерно для петриківців.
Виставка триватиме до 8 грудня.
Фото: НМЛ
Володимир Одрехівський "Дорога до себе"
Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку скульптора Володимира Одрехівського "Дорога до себе".
Володимир Одрехівський представить в галереї Зелена канапа найкращі твори зі свого доробку станкових скульптур з бронзи створених з 1982 по 2024 рік.
Як описує виставку сам митець: "Основна лінія, яка пронизує ці роботи – це думка про постійний шлях самопізнання та самовдосконалення, про вибір, про пошук власної суголосності зі світом".
Вхід на виставку вільний з 12:00 до 19:00 від вівторка по неділю.
Виставка "Памʼять театру"
У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.
Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова.
В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.
За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.
- Актуальне
- Важливе