Під час розкопок у Рівному натрапили на садибу представника еліти часів Київської Русі
Садиба могла належати боярину або княжому дружиннику
У Рівному археологи під час розкопок, які тривали близько двох місяців та зовсім нещодавно закінчилися, дослідили території трьох поселень, що датовані добою Київської Русі, інформує "Про Рівне".
Охоронна археологічна служба завершила розкопки, що проводилися на західній околиці мікрорайону "Боярка". Археологи досліджували три поселення доби Київської Русі.
За словами наукового співробітника ДП "НДЦ" Охоронна археологічна служба України" Ярослава Погоральського, розкопували всі три поселення, але найбагатішим на археологічні знахідки виявилося саме це місце. Саме там розкопали залишки двору багатого представника місцевої еліти ХІІ – першої половини ХІІІ століть, де й було віднайдено багато дорогоцінних речей. Вона була приблизно 100 на 100 метрів, проте територія значно більша.
Археолог розповідає, що ця садиба могла належати боярину або княжому дружиннику, тому що це руїни печер, жител та господарських споруд, в яких був знайдений багатий непересічний матеріал, що непритаманний для звичайних поселень.
"Спочатку це виглядало, як звичайне поселення, але потім, після початку розкопом – було знайдено багаті об’єкти. За своїми зовнішніми ознаками, цей багатий матеріал садиби був притаманний для городищ, фортець та міст", - зазначив Ярослав Погоральський.
Під час розкопок знайшли велику кількість залізних предметів, уламків та предметів, які належать до спорядження вершника. Дружинники, мали коней, тому ці предмети можуть свідчити про те, що це ймовірно була садиба одного з них.
"Знайшли велику кількість уламків скліних браслетів, близько 50 штук. Таке явище дуже рідкісне для сільських поселень. А тут така велика колекція. Вони були переважно привозними з Києва, тому їх могли собі дозволити лише багаті міщанки того часу", - додав Ярослав Погоральський.
Також було знайдено два залізних ключі, майже повністю збережений кістяний гребінь, бронзові дзвіночки, середньовічну виделку, бронзові натільні хрестики, велику кількість кераміки та тваринні кістки. А ще кілька десятків уламків амфор, які використовуються для зберігання та транспортування вина, що було лише доступне верхівці тогочасного суспільства.
Всі знахідки будуть передані на зберігання у Рівненський обласний краєзнавчий музей.
- Голубці з Рівненщини пропонують внести до переліку нематеріальної культурної спадщини України.
- Актуальне
- Важливе