Перші літні вихідні. Куди піти у Львові?

4 червня, 2021 п'ятниця
18:05

Рекомендуємо найкращі родзинки культурної мапи міста.

ТЕАТРИ

Львівська опера
 
5.06. Комічна опера "Служниця-пані". Найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Першочергово була написана як комедійна вставка між діями "серйозної" опери для розваги глядачів. У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна. Ця невелика одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує слухачам чудовий настрій. Поч. о 12.00.
 
5.06. Балет "Повернення Баттерфляй". У балеті мовою танцю втілена історія про те, як Соломія Крушельницька врятувала після фіаско оперу "Мадам Баттерфляй" Джакомо Пуччіні, виконавши головну партію Чіо-Чіо-сан. Її тріумфу контрастує життєва драма сестри Соломії – Нусі, яка заради кохання пожертвувала кар’єрою співачки, що для самої Соломії – відданої мистецтву та оперній сцені – було не припустимим. Музика балету "Повернення Баттерфляй" поєднує як і відомі мелодії з опер Пуччіні в опрацюванні композитора, так і авторські теми Скорика. Поч. о 18.00.
 
6.06 – Новий музичний проєкт Святослава Вакарчука "Оранжерея". Поч. о 17.00 та 20.00.

Докладніше – за покликанням 

Театр ім. М. Заньковецької 

5.06 – Гопак-опера "Конотопська відьма" від режисера Вадима Сікорського та художниці Наталії Тарасенко. У Конотопі немає дощу, красуня Олена підкинула гарбуза сотнику Микиті Забрьосі, писар Пістряк хоче влади, а конотопська сотня має вирушити в похід. Усі проблеми, як відомо, від жінок, а якщо вони відьми… Вихід тільки один: "Треба топити відьом!… Бо ще наші предки знали: справжня відьма не потоне ніколи". Чи знайдеться козарлюга, якому начхати на відьом і начальство?... Карколомний сюжет, пісні, танці та багато сміху. Поч. о 18.00.
 
6.06. – Комедія "Віват, Бушон!". Бушон – маленьке містечко, якого немає на жодній мапі. Очолює містечко дуже заповзятливий мер – Жак. З казни Евросоюзу він вміло "викачує" кошти на облаштування щасливого життя довіреної йому громади. За документами, в містечку процвітає "бананова плантація", яку щодня на підвіконні поливає секретарка, активно розвивається школа, в якій навчаються чотири учні, один з яких – сорокасемирічний Ніколя (брат Жака), працює велике сільське господарство, в підтвердження наявності якого чути "бекання" секретарки Одетти... Але раптом – як грім серед ясного неба – до них в Бушон їде "ревізор" з Євросоюзу! Поч. о 18.00.
 
Камерна сцена. Прем'єра "Ім'я" (М.Делапорт, А. Пательєр). Елізабет і П'єр — сімейна пара, яка організувала звану вечерю, куди запроили всіх їх родичі. Ідеальна атмосфера вечора, друг дитинства Клод та бесіди за келихом вина, але це лише початок. Вінсент, який скоро стане батьком, приїжджає на сімейну вечерю до своєї сестри Елізабет. Вони мило спілкуються і жартують в очікуванні його дружини Анни. Говорять про дітей і Вінсент активно цікавиться тонкощами майбутнього батьківства і виховання. Розмова заходить на тему імені малюка, всі прагнуть його вгадувати, пропонують свої варіанти. Й тут починається найцікавіше – Вінсент говорить, що зібрався назвати дитину… Ім'я викликає спершу шок, потім гнів і несприйняття. Можливо, це лише невинний жарт, але ідеальна атмосфера зникає, і "скриньку" з усіма неприємними секретами з особистого життя відкрито. Поч. о 18.00.

Докладніше – за покликанням 
 
Театр ім. Л. Курбаса

5.06. – Вистава "Королева краси" (Режисер - Ігор Задніпряний).  Ця водночас жахлива й комічна історія ірландського драматурга МакДонаха про домашню тиранію і насильство за задумом авторів вистави потребувала відчуття герметичності у її сценічному вирішенні. Стосунки старої капризної матері та немолодої дочки, яка вимушена її доглядати, глядач має роздивлятися мало не впритул, як через збільшувальне скло. Саме задля цього на авансцені змонтовано проекційний апарат, який є своєрідним персонажем - "camera obscura", що безпристрасно фіксує на екрані зацикленість життя та нездійсненність мрій героїв. Режисер у тандемі з художником точно відчули непобутову природу цього твору й перетворили "Королеву краси" у справжню фантасмагорію й театральний бурлеск. Поч. о 19.00.
 
6.06. – Вистава "Амнезія або Маленькі подружні злочини" (Режисер - Володимир Кучинський) "АМНЕЗІЯ, тому що я ділив з тобою свої дні та ночі, але розповідав собі іншу історію… АМНЕЗІЯ, тому що я відчував непереборне почуття до тебе, але більше говорив про свої маленькі імпульси… АМНЕЗІЯ, тому що в глибині душі я був вірний, але скоріше б порвав собі горлянку, аніж визнав би це… Чоловіків характеризує те, що вони відмовляються від власної долі. Вони віддають перевагу свободі. Але що таке свобода, якщо вона ні до чого не веде? Чоловіки більше вигадують свободу, ніж користаються з неї… Моя АМНЕЗІЯ – це брехня для того, щоб повернутися і віднайти тебе".(Ерік Емманюель Шмітт). Поч. о 19.00.
 
Докладніше – за покликанням 
Театр "Воскресіння"  

5.06. - Вистава "Поїзд зі Львова". Режисер Ярослав Федоришин. Ностальгічні спогади двох старших людей про події, які відбувались в 20-40 роках у Львові. Ці спогади і світлі, оскільки вони були тоді молодими, і водночас гіркі, тому що їх торкнулась тоді війна і переселення на польські землі, а також в Сибір. Вистава — це потяг в минуле, яке дуже насичене активними подіями того часу, які виражені в жанрі зйомок німого фільму. Вистава побудована на ретро-музиці 20-40-х років 19 ст. Поч. о 18.00.

6.06  –  "Поїзд зі Львова". Поч. о 18.00.
 
Докладніше – за покликанням 

Театральний центр "Слово і голос".

6.06. – "Віолончельні сюїти. Й. Бах". Виконавець Ярослав Мигаль Поч. о 19.00 https://www.facebook.com/events/212327987169970?ref=newsfeed

Перший театр

5.06 – Прем'єра "Коза-дереза" (Режисер Ігор Задніпряний). Як так сталося, що якась Коза, порушуючи всі можливі закони, традиції та звичаї, захопила хатку Лисички? І ніхто, і ніяким чином, не може її звідти вигнати? Саме на ці гострі та актуальні запитання знайдуться відповіді у цій виставі. Спробуємо розібратися у цьому нечуваному скандалі, у цій неймовірній історії, різними, досить несподіваними способами. А саме – способом музично-драматичного речитативу, способом обговорення гострих проблем мешканців лісу у форматі телешоу, способом імпровізаційного римування та репування, способом інтерв’ювання агресора та окупанта. Поч. о 12.00.
 
6.06. Прем'єра "Коза-дереза". Поч. о 12.00.
 
Докладніше – за покликанням 
Обласний театр ляльок

5.06.– "Веселі ангелята". Поч. об 11.00. "Знайдена лялька". Поч.об 12.00 та 14.00.
 
6.06 – "Коза-дереза". Поч. о 12.00, 14.00, 16.00.
 
Докладніше – за покликанням  
 
Театр "І люди, і ляльки"

5.06 – Прем'єра "Сніжинка для Вовчика" за казкою, яку написала акторка Надія Крат. Вистава про вміння дружити. Поч. о 12.00 та 14.00.
 
6.06 – Прем'єра "Сніжинка для Вовчика". Поч. о 12.00, 14.00 та 16.00.

Львівська національна філармонія ім. М. Скорика

6.06. Концерт "Віртуози 40. In Memoriam&Мелодія".  У передостанній події фестивалю поєднаються Бетховен та Скорик, де їхні творчі опуси зазвучать у виконанні скрипальки Соломії Івахів і піаніста Мирослава Драгана. Пізня та загадкова… Свою останню, десяту, сонату для скрипки і фортепіано Бетховен опублікував у 1812 році. Здавалось би, після "Крейцерової сонати" (№9) композитор вже не буде звертатися до цього жанру. Та після більш ніж дев’ятирічної перерви, впродовж якої Бетховен створив свої Третю, Четверту, П’яту та Шосту симфонії, він пише новий опус у цьому жанрі. Саме цю Сонату відомий скрипаль Юліан Рахлін вважає "відкриттям нового виміру у музиці". Три частини Сонати №2 для скрипки і фортепіано М. Скорика мають програмні назви – Слово, Арія, Бурлеска – у яких органічно переплелись різні емоції, почуття, стилі та жанри. У той же час ефектна "Карпатська рапсодія" композитора зуміла запалити серця найвибагливіших критиків завдяки чудовому мелодизму та всепроникаючому українському фольклору. Завершить подію всесвітньо відома Скорикова "Мелодія". Поч. о 17.00.
 
Концерт   "Віртуози 40.Життя і смерть".  Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Диригує Сергій Хоровець. Соліст Назар Джурин (віолончель). Поч. о 19.30.

Музеї та галереї

Національний музей ім. А Шептицького –  Нова виставка  – виставка XII Міжнародного Іконописного Пленеру НОВИЦЯ - 2020 "СЛОВО СТАЛО ТІЛОМ". А також виставка скульптури Романа Петрука. 

В історичному корпусі Національного музею – "Росте древо"
Львівська галерея мистецтв – Виставка представника течії "нових старих майстрів" Євгена Равського "Від міфу до міфу". Виставка чернівецького художника-абстракціоніста Олега Любківського "Дзеркало".

Музей етнографії та художнього промислу. Виставка творчості знаних восьми художниць "Жіночі примхи літа".

А також останній день "Горизонту" Лілії Студницької у "Зеленій канапі" живопис), виставка живопису Ігора Палія "Гурт прихильників золотої рибки" в арт-салоні "Велес", акварелей Олени Іванишин "Відсвіт" в Органному залі,  творчості Яна Бачинського "Перший львівський квір" у Lviv Art Cеnter та Роксолани Патик у PM Galleri ( ця виставка експонуватиметься тільки до 8 червня).
Для тих, хто любить цікаві й рідкісні книги Львівське товариство єврейської культури імені Шолом Алейхема організовує благодійний гаражний розпродаж книг на єврейську тематику. Подія відбудеться 6 червня о 10:00 в приміщенні колишньої синагоги Якоб Глянцер Шуль на Вугільній. Отримані кошти підуть на реконструкцію приміщення синагоги.
 
"Всі ви знаєте, що єврейські книжки – величезна рідкість в книжкових магазинах і у букіністів. Особливо ті книжки, які видавалися одразу ж після здобуття Україною незалежності – вони давно стали бібліографічною рідкістю. У вас є унікальний шанс придбати книги з історії і культури Львівського Єврейства, юдаїзму, історії львівських синагог, дитячі книжки та художню літературу", – пишуть організатори..
 
Запропонують багато видань Львівського товариства єврейської культури ім. Шолом Алейхема, які не відомі широкому загалу.
 

 
Музично-поетичний проєкт "Пиріг і Батіг" запрошує на спецконцерт-презентацію альбому "Сьпівомовний" за мотивами творчості Степана Руданського. Подія відбудеться у Нижньому залі театру ляльок у суботу, 5 червня, о 19:00. Музиканти пишуть, що причиною, яка поквапила з виступом до офіційного релізу, є потреба терміново допомогти львівській співачці та дослідниці автентичної пісні Софії Палюх. У вересні у неї діагностували агресивну меланому.
 
"Вже зробили дві операції, триває складне одужання і подальше лікування – хімієтерапія, де одна ін'єкція коштує в кращому випадку 3000 євро. Ін'єкцій потрібно мінімум 10-12. Тож продовжуємо сей марафон по збору коштів, який включатиме різні події – аукціони, концерти, які можна відстежувати за хештегом #врятуватиСофію. Вхід – 200 грн", – пишуть музиканти.
 

5 червня о 20:00 у "Квартирі 35", що в "Дзизі", гратиме Leonid Petkun Jazz Group-Libra. Це відомий у Львові колектив джазових музикантів. У програмі зіграють джазові композиції Лі Морґана, ҐеріБартза, Майлза Девіса, Кліфорда Брауна та інших. Вхід вільний, але через карантин кількість гостей обмежена.
 

 
6 червня, о 16:00, відбудеться щорічний благодійний фольк-баль "Перелаз’. Пробудження" на підтримку Українського католицького університету. У програмі чекають музика, гостина, благодійний аукціон, зіркові гості, забава для дітей і, полька з ґудзом. Обов’язковий атрибут "Перелазу" – "вишиваний" стрій-код. Щоб потрапити на подію, необхідно зареєструватися.
 

 
На одному з колівінгів "Вільного простору", що на Персенківці, 7, 6 червня, відбудуться танці під усталений склад інструментів – скрипка, басоля (народна віолончель), бубон. Організатори пишуть, що раді як досвідченим танцівникам і танцівницяям, так і аматорам. З собою потрібно мати зручне взуття. Благодійний внесок від учасника – 30 грн.
 

 
FESTrepublic кличе на вікенд у стилі рок. На відвідувачів чекають два дні музики, гостей та вуличної їжі. Планують танці, відпочинок під найкращі рок-хіти всіх часів. Подія безкоштовна і триватиме 5 та 6 червня з 14:00 до 22:00.
 

 
У рамках рок-вікенду 5 червня о 22:00 відбудеться тиха вечірка на терасі. Подія має вікові обмеження – 16+. Вартість квитків зараз становить 100 грн.
"Тиха вечірка – це шість діджеїв, абсолютне жанрове різноманіття – від експериментальної електронщини до завчених напам’ять хітів 2000-х. Неповторна атмосфера та можливість подивитись на вечірки по-новому", – пишуть організатори.
 

 
У неділю, 6 червня, на даху клубу FESTrepublic лунатиме класика різних музичних стилів. Для відвідувачів гратиме String Quartet Black Tie. Вартість квитків від 200 до 450 грн. Організатори зазначають, що слухачі рефлексуватимуть під вічну музику Моцарта, Баха та Вівальді, танцюватимуть під запальні ритми Бітлз. Також будуть коктейлі під яскраві хіти Френка Сінатри.
 

 
У неділю, 6 червня, львів'ян з дітьми кличуть на свято "ДітоЛіто" у Шевченківському гаю. Львівський музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького розпочинає великий проєкт "Скансен – дітям": протягом літа на малечу чекають захопливі квести, дитячі табори, цікаві майстерки й не лише. Дитяче свято "ДітоЛіто" – перший захід в межах цього проєкту. Усі деталі можна переглянути за покликанням.
 

 
У парку "Знесіння" та "Домівці врятованих тварин" львів'ян запрошують на день атракцій на свіжому повітрі. У програмі: стрільба з лука, бої в обладунках, екскурсії парком та домівкою врятованих тварин, гончарство, майстер-класи, ярмарок смаколиків та хенд-мейду. Подія має благодійну мету – врятувати однорічну дівчинку зі спінальною м'язовою атрофією. Усі деталі за покликанням.
 

Кіно


У кінотеатрах Львова у прокаті фентезі-комедія "Сем: Пісочний Ельф" підійде як для дітей, так і для дорослих. Стрічку зняли за однойменним романом Жаклін Уїлсон. У сюжеті фільму йдеться, що чарівний ельф Сем має магічну силу й виконує будь-які бажання. Четверо дітей знайомляться з ним і отримують все, про що мріяли: рожевий вертоліт, здатність лазити по будь-яких скелях, літати й навіть стати попзіркою і кумиром мільйонів. Але ельфа чекає небезпека. Злий Трістан вирішив викрасти його й отримати золото та багатство. Дітям доведеться проявити всю свою відвагу, а головне зрозуміти, що перемогти ворога вони можуть лише об'єднавши зусилля. 
Дорослих кінотеатри кличуть на "Янгола помсти". Це кримінальний трилер, що зібрав зірковий акторський склад. Головна чоловіча роль дісталися Моргану Фрімену, за плечима якого "Оскар" за найкращу чоловічу роль другого плану та 4 номінації на "Оскар".
 

 

Спорт

До Дня журналіста, у неділю, 6 червня, відбудеться велопробіг. Він стартує о 10:00.
 
"Маршрут велопробігу – Львів (ТРЦ "Вікторія Гарденс") – Сокільники – Наварія – Пустомити (Артдвір) – "Липова долина" (село Милошевичі). На фініші учасників чекатимуть частування від місцевих фермерів. Запрошуємо всіх охочих приєднатися до велопробігу (із власними велосипедами)", – пишуть на сайті Львівської облдержадміністрації.
 
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
Читайте також:
Львівський автобусний завод
10 червня, 2021 четвер
У Львові продають борг легендарного ЛАЗу
Бельгія -росія
12 червня, 2021 субота
У львівській фан-зоні обіцяють ще по 300 кухлів пива після третього гола у ворота Росії
водоспад
12 червня, 2021 субота
Біля водоспаду на Львівщині, де нещодавно сталася трагедія, ввели нові правила поведінки
Львів
+12
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.88
  Купівля 26.88
  Продаж 27.09
 • EUR
  Купівля 32.48
  Продаж 32.87
 • Актуальне
 • Важливе
2021, понедiлок
14 червня
17:22
дерева
У ЛМР повідомили, які дерева зріжуть цього тижня: перелік локацій
17:03
велике транзитне кільце
Велике транзитне кільце навколо Львова: що зроблено
16:36
Ярославенка
У Львові знесуть два будинки, щоб побудувати нові

Опитування

Чи піде Байден на поступки Путіну?
16:19
привласнення коштів
На Закарпатті працівниця соцзахисту привласнила понад 100 тисяч гривень
16:10
наркоторговці
У львівському парку поліцейські затримали двох наркодилерів
15:53
Олена Пелех
ЦНАПи, відкриті перед виборами в Зашкові, Лисиничах і Дублянах, орендували за кошти Львова
15:35
БУР
У Львові презентують комікс про волонтерів
15:17
Львівська сотка
"Львівська сотка": відомі імена переможців змагання
15:00
вчителька
Учительку зі Львівщини, яка погрожувала школяреві ножем, звільнили
14:55
Оновлено
ДСНС
Рятувальники на Тернопільщині знайшли тіла обох 16-річних рибалок
14:34
Діти
Львівські школярі безкоштовно зможуть відпочити у двох дитячих таборах на Стрийщині
14:17
Святоюрська гора
Львівські Митрополичі сади огорнуть "Легенди світового джазу" 
14:04
Євген Коновалець
Засновник ОУН: у 130-річчя від дня народження Львівщина вшановує Євгена Коновальця
13:48
У Львові спіймали шахрая, який видурив у літніх львів’янок гроші на нібито операції для родичів
13:32
Патріотичне виховання молоді та підтримка ветеранів: на Львівщині облаштовують ветеранські простори
13:24
корова
Волинське підприємство очолило рейтинг молочних ферм України
13:10
лоукостер flynas
Авіакомпанія Flynas відкриває рейс зі Львова у столицю Саудівської Аравії
12:55
гаряча вода
У Львові без води залишаться 70 вулиць у двох районах
12:38
Коновалець Євген
У Львові буде пам'ятник Євгенові Коновальцю – мерія оголосила архітектурний конкурс
12:21
Чергова спроба відтермінувати українізацію фільмів провалилася
12:03
аневризма сонної артерії
Клінічна смерть, кілька реанімацій і лікарі як донори: у Львові врятували малюка з унікальною аневризмою сонної артерії
11:45
PR
Люстри loft – незамінний елемент декору в оригінальному виконанні
11:31
гроші
Директорам шкіл Львівської громади підвищили зарплату до 1000 доларів
11:07
бурштин
"Волиньприродресурс": як комунальне підприємство служить приватним кишеням, - розслідування
10:52
негода
У Львові за вихідні негода повалила 11 дерев
10:28
ринок землі
Що варто знати про відкриття ринку землі: очікування, переваги, ризики й інші нюанси
10:10
Іван Хміль
На Львівщині розшукують 15-річного юнака, який зник безвісти
09:52
Варфоломій
Україна готується до візиту Вселенського патріарха Варфоломія
09:36
потяги
На Львівщині під колесами пасажирського потяга загинула жінка
09:14
вибухівка
У центрі Львова посеред ночі "замінували" готель
08:58
електроенергія
У Львові понад 20 вулиць будуть без світла: адреси
08:40
коронавірус
На Львівщині за добу виявили рекордно низьку кількість хворих на COVID-19
08:22
військовий на Донбасі
Російські бойовики продовжують зривати "тишу" на Донбасі: де зафіксовані обстріли
08:00
дощовий Львів
Погода на Львівщині 14 червня: місцями дощитиме
2021, неділя
13 червня
23:52
Нідерланди - Україна, Євро-2020
Україна програла Нідерландам у драматичному матчі Євро-2020
19:44
акценти
Трагедія на Прикарпатті та вакцинація у Львові, – акценти від "Еспресо.Захід"
19:32
театральна весна у львові
У Львові розпочалася Польська театральна весна. Програма
19:00
Гордій Старух
Успішні історії. Гордій Старух: музикант, майстер лір, батько
18:46
Демневичі
Фірма Дубневичів пропагує "русский мир" на дитячій залізниці у Львові
18:20
Ексклюзив
храм Воскресіння Христового у Львові
Храм дочекався першої літургії. Через пів століття…
Більше новин