Перепрошую усіх виборців "Голосу", - нардеп Юрчишин про конфлікт в партії
Парламентарій зі Львова зазначив, що компроміс вже неможливий: або зміниться керівництво партії, або все ж дійде до виключення з фракції близько десяти депутатів.
Про причини, які призвели до непорозумінь у "Голосі" та незрозумілих кадрових рішень, Ярослав Юрчишин повідомив під час відеозвернення, інформує "Еспресо.Захід".
"Чимало моїх колег ставлять питання лідерам партії, проте не можуть отримати відповіді на них. Оскільки нове керівництво в особі Ярослава Железняка просто не збирає фракції, як це було при Сергію Рахманіну. Також депутатів не запрошують на політраду, навіть тоді, коли обговорюють питання, які їх стосуються", - почав нардеп.
Так було і у випадку з Ярославом Юрчишином та його колегами, які проголосували за закон №5133:
"Відзначу, що ми голосували не за повноваження президента призначати голову НАБУ та ДБР, а за те, щоби скерувати цей законопроєкт в Конституційний Суд. І всі знають мою позицію – я проти того, щоби глава держави мав ці повноваження, а за те, щоби їх отримав Кабмін. Особливо наголошу на тому, що проти цього законопроеєкту не висловився ніхто з антикорупційних органів, наших західних партнерів, громадських організацій, ніхто. Бо він насправді не несе жодної шкоди".
Читайте також: Нове керівництво "Голосу" хоче позбутись депутатів зі Львова
Нардепів звинуватили у тому, що вони порушують партійну дисципліну, проте вони обґрунтовано пояснюють, що такого не було:
"Мені та ще п’ятьом колегам зробили останнє попередження, хоча не до кінця зрозуміло через що. Офіційно – через недотримання партійної дисципліни. Окрім мене його отримали Олександра Устінова, Роман Лозинський, Ольга Стефанишина, Соломія Бобровська, Володимир Цабаль.
Та які до нас можуть бути претензії, якщо перед голосуванням не збиралась фракція, тому й дискусій та консолідованого рішення щодо законопроєкту не було. Як тоді ми могли порушувати партійну дисципліну?"
Далі він розповів про основні проблеми в партії, які й призвели до гострих потиріч:
"До мене звернулось чимало членів регіональних організацій з проханням налагодити внутрішню комунікацію. Та я вважаю, що з теперішнім керівництвом це неможливо.
Але партія – це не тільки її керівництво. Це прості члени, які можуть скликати з’їзд, де спитати теперішніх лідерів, до прикладу, про те, хто уповноважував їх говорити про створення коаліції з Банковою. Також те, чому не відбуваються засідання фракції. Що за національний план діяльності партії, який навіть не обговорювали з регіонами, а відразу презентували його. Також щодо фінансових звітів партії, до яких мають претензії в НАЗК. Зокрема і до того чому партія обмежила присутність багатьох своїх членів у медіа. Хотілося б оцінити усе це, як проблему росту. Але, вочевидь воно не так."
Читайте також: Розкол у "Голосі": чи виключать з партії одного з її очільників
Депутат зазначає, що готовий виступити на з’їзді і розповісти свою позицію та задати питання керівництву. Проте попередньо пропонує інший план заходів:
"Вихід з ситуації я бачу у тому, щоби зібратись і обговорити всі проблеми. Якщо вони у мені, я готовий піти з партії. Якщо ж ми вирішимо, що причиною кризи є недемократичність прийняття рішень у партії, то має піти керівництво. В мене особисто амбіцій очолювати партію немає.
Ми звертаємось до керівництва партії, керівництва фракції, залучаємо регіональні представництва щоби вирішити ситуацію за столом переговорів, а не в "мирних акціях протестів". Чи це вдасться? Не знаю. Особисто для мене точкою неповернення у партії може стати виявлення фактів корупції у керівництві, або їх домовленості з Банковою, або коли побачу, що припинено бій з нереформованою правоохоронною системою".
Та у разі безуспішності переговорів, не залишиться інших варіантів, як вирішувати конфлікт на з'їзді:
"Треба скликати з’їзд, змінити статут, змінити керівництво. Бо нашою помилкою було прагнення отримати керовану структуру перед виборами, що перемогло прагнення демократичного розвитку.
Сподіваюсь, що таким чином "Голосу" вдасться, подолавши внутрішні проблеми створити нормальні партійну структуру, до якої долучаться й інші проєкти".
Та Ярослав Юрчишин також не бачить проблеми в тому, якщо залишить "Голос", проте наразі виключає таку можливість:
"Не виключено, що у результаті буде створено нову партію, адже у нас не КПРС, де було прийнято вступити і померти в одній партії. Зараз я не можу опиратися на партійну команду, яка мене виштовхує. Але я маю в нашій партії багато однодумців. Окрім нашої "шістірки", це також Наталя Піпа, Галина Васильченко, Сергій Рахманін, Юлія Клименко. Тому поки змінювати партії наміру не маю, хоча пропозиції з кількох партій отримував".
Читати також: Має залишитись лише один: Садовий нищить УГП, на черзі Голос?
В цьому контексті він відзначив, що є якісні ліберальні середовища і у "Європейській Солідарності" і у "Слузі народу" і у "Самопомочі".
І на завершення наголосив на тому, що ситуація всередині партії не просто сумна, а дуже критична. Тому і вимагає від нього активних дій:
"Хочу вибачитись перед виборцями, які голосували за партію "Голос". Також прошу пробачення за такий камінг-аут у своїх колег, які теж мусять тепер виходити в публічну площину. Але з такими сталінськими методи розправи я не готовий миритися. Водночас дякую їм за підтримку і спільну роботу над поясненням ситуації в партії".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе