
Львівська політехніка отримує найбільше фінансування серед усіх університетів в Україні, але цього замало, – новообрана ректорка Наталія Шаховська
Для того, аби утримувати інфраструктуру Львівської політехніки у належному стані та розвивати лабораторії, важливо залучати додаткове фінансування від партнерів та спонсорів
Про це на брифінгу розповіла професорка Наталія Шаховська, яку обрали ректоркою національного університету "Львівська політехніка", передає "Еспресо.Захід"
"Станом на сьогодні Львівська політехніка отримує найбільше фінансування серед усіх університетів України. Це приблизно 2,1 млрд гривень. Але для того, аби утримувати таку інфраструктуру, як має Львівська політехніка (це і корпуси, і гуртожитки, і бази відпочинку), цих грошей недостатньо, – каже Наталія Шаховська. – Окрім того, усі кошти Львівської політехніки належать до казначейства і розпорядження цими коштами є не миттєвими, як хотілося б. Тому залучення коштів з інших джерел є надзвичайно важливим".
За словами Наталії Шаховської, для початку треба провести аудит в університеті, аби зрозуміти першочергові потреби.
"Оцінка ситуації в усіх приміщеннях, корпусах, земельних ресурсах, визначення, що саме у якому стані. Можливо, треба буде вжити першочергові заходи щодо покращення тих чи інших приміщень, які перебувають у не такому стані, як би хотілось для проведення навчального процесу і наукової роботи", – каже новообрана ректорка.
Читайте також: Що змінить у Львівській політехніці нова ректорка: 7 ключових пунктів програми Наталії Шаховської
Насамперед вона планує забезпечення вайфаєм усі корпуси університету та поліпшити стан вбиралень. На це, за її словами, коштів університеті вистачить, натомість для інших амбітних цілей треба шукати додаткове фінансування.
"Я свідома того, що ми живемо у непрості часи, треба шукати підтримку збоку. Я думаю, це можливо. Перебуваючи на посаді завідувача кафедри і директора інституту, у нас налагоджена співпраця з ІТ-компаніями, які дуже допомагають університету. Таку співпрацю можна розширити. Я знаю, що і хіміки мають хорошу співпрацю з фармкомпаніями, тому підтримка партнерів і спонсорів дозволить поліпшити ситуацію".
- На посаду ректора Львівської політехніки спочатку претендували вісім кандидатів. Однак двоє з них - Андрій Дідик та Олег Матвійків - зняли свої кандидатури з передвиборчих перегонів.
- Перший тур виборів у Львівській політехніці відбувся 12 березня. Ці вибори назвали першими демократичними виборами ректора в історії політехніки.
- У другому турі виборці обирали між Назаром Подоляком та Наталією Шаховською. Перемогла професорка Шаховська. Вона стане першою жінкою-ректором в історії Львівської політехніки.
- Актуальне
- Важливе






