Обов'язкова Леокарт для школярів, скасування виплат для декого з ВПО та які автобуси не випускатимуть за кордон: що зміниться для львів'ян з 1 вересня
З 1 вересня у громадському транспорті Львова безплатний та пільговий проїзд буде лише для учнів і студентів з Леокарт, частина ВПО втратять виплати, а за кордон випускатимуть лише екологічні автобуси
Безкоштовний проїзд для школярів – лише з "Леокарт"
З 1 вересня в Україні традиційно розпочинається новий навчальний рік і у більшості шкіл навчання буде у традиційному форматі – у класах за партами. Однак частина закладів працюватимуть у змішаному форматі, а деякі – дистанційно. Як повідомив очільник департаменту освіти Львівщини Олег Паска, на Львівщині п'ять шкіл навчатимуть дистанційно дітей, які перебувають за кордоном.
Чи не найважливіша зміна для львівських школярів – з 1 вересня вони зможуть безкоштовно їздити у громадському транспорті лише з Леокарт. Студенти також зможуть скористатись правом на пільговий проїзд лише за наявності Леокарт. Самого студентського квитка, аби платити за проїзд пів ціни уже буде не достатньо.
У школах без телефонів та зі стоячими партами
У Львівській міській раді збирались заборонити використання мобільних телефонів у школах, однак наразі це лише рекомендація для навчальних закладів. Заборона не має стосуватися випадків, коли дитині потрібно буде зв’язатися з батьками.
У мерії також обіцяють, що 30% парт будуть стоячими, у їдальнях учні зможуть розраховуватись картками, а оцінок за творчі предмети не ставитимуть.
Новий церковний календар
Утім, 1 вересня розпочинається не лише навчальний рік, а й церковний. І тут просто революційні зміни – Українська православна та Греко-католицька церкви переходять на новий церковний календар. Детальніше про нові дати релігійних свят читайте тут.
Частина ВПО можуть втратити виплати
Як розповіла "Еспресо.Захід" очільниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Львівській області Лілія Бурдьо, змінився принцип виплати допомоги для внутрішніх переселенців – її отримуватимуть ті, хто її справді потребує.
Відтак, з 1 вересня 2023 року виплата допомоги припиняється, якщо за результатами верифікації встановлено, що після 1 серпня внутрішньо переміщена особа:
- придбала транспортний засіб, якому менш ніж п'ять років з року випуску (крім авто, придбаних волонтерами і переданих для потреб держави);
- придбала на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок, інше нерухоме майно, іноземну валюту (крім пожертв від благодійних організацій або оплати медичних освітніх соціальних програм);
- має на депозитному рахунку понад 100 тис. грн;
- має у власності придатне житло, яке не перебуває у зоні бойових дій чи можливих бойових дій, або на неокупованих територіях, площа якого понад 13,65 кв. м на особу.
Пенсії зростуть лише для окремих пенсіонерів
Перерахунок пенсій з 1 вересня в Україні не передбачений. Однак окремі пенсіонери все ж можуть розраховувати на підвищення. Насамперед це пенсіонери, які продовжують працювати і з моменту виходу на пенсію (або від останнього перерахунку) вони здобули ще два роки стажу. Відповідно до закону, кожні два роки понаднормового стажу дають право на підвищення надбавки до пенсії.
Пенсіонери, які досягли 70, 75 чи 80 років мають право на надбавку за віком. Так, після досягнення 70 років пенсіонер отримує щомісяця 300 грн доплати до пенсії, після 75 років – 456 грн, а після 80 років – 570 грн.
Неекологічні автобуси за кордон не випускатимуть
Як повідомляє Укртрансбезпека, з 1 вересня пасажирські транспортні засоби, у відомостях яких не вказано клас екологічності або вказано клас екологічності ЄВРО-1, не зможуть виїхати за кордон.
"Із 1 вересня, якщо у пасажирському транспортному засобі не буде визначений клас екологічності або зазначений клас екологічності ЄВРО-1, подати заявку на перетину кордону "18-60" стане неможливим", – попередили у відомстві.
- Актуальне
- Важливе