"Обидва футбольні клуби уклали угоду зі стадіоном на прийнятних умовах", – директорка "Арени Львів"
Команди платитимуть 210 тисяч гривень за кожен матч і за підігрів поля.
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла директорка "Арени Львів" Ольга Манько.
На яких умовах уклали угоду клуби? Чи одинакові вони для обох команд
Істотні умови в них не відрізняються: 210 тисяч грн плюс оплата за підігрів поля. На таких умовах укладено угоду з обома клубами на весь сезон.
Чи покриває ця сума вартість функціонування стадіону?
Це мінімальна сума вартості оренди поля для проведення футбольних матчів і, враховуючи, що угоду укладено з двома клубами, це прийнятні умови для нас, щоб утримувати газон у належному стані. Питання функціонування стадіону, а тим паче оновлення чи осучаснення інфраструктури об’єкту тут не стояло.
Хто брав участь у переговорах з клубами і чи ці сторони допомагатимуть у підтримці стадіону?
Домовлялися ми з клубами самі, однак до переговорів долучилися представники міста, голова обласної адміністрації і голова федерації футболу Львівщини. Зрештою, цього консенсусу було досягнуто і завдяки їхній участі.
Хотілось би, звичайно, щоб місто, вболіваючи за львівський футбол, усе ж знайшло можливість запустити до "Арени Львів" громадський транспорт. Це позитивно вплине на кількість вболівальників на матчах місцевих команд в тому числі. Адже ми багато говоримо про співпрацю, розвиток спортивної сфери, а мінімального сполучення зі стадіоном немає.
А чим підтримує держава?
Хочу зазначити, що зараз маємо підтримку від Міністерства молоді і спорту. Вперше за 10 років закупили газонокосарки, нове захисне покривало, яким будемо накривати газон взимку. Плануємо закупити аератор і реноватор, щоб швидше і якісніше обслуговувати поле.
Також плануємо придбати терапласт – спеціальне захисне покриття для газону, яке дозволяє проводити на стадіоні концерти й інші масові заходи. Таке покриття є на НСК "Олімпійський" і організатори великих заходів його орендували. Відтак на великі загальнонаціональні свята воно було зайнятим. З таким покриттям ми зможемо планувати концерти навіть зі світовими зірками, знаючи, що технічна можливість у нас є. До того ж, його можна здавати в оренду і це значно поліпшить бюджет підприємства.
Окрім того, є плани щодо капітального ремонту променади, оновлення ламп для освітлення газону, осучаснення технічних можливостей стадіону. Міністерство йде назустріч нам щодо закупівлі обладнання, проте стадіон здійснює самостійну господарську діяльність, відтак кошти на оплату праці працівникам, поточні витрати, обслуговування існуючих систем ми маємо заробити самі.
Відомо, що не всі об’єкти стадіону здано в експлуатацію ще з 2012 року. Що з цим?
Зараз цим питанням активно займається як міністерство, так і уряд загалом. Є певні напрацювання. Однак питання непросте: потрібно провести комплексний аудит, внести зміни до проєкту будівництва, відтак виділити на це все кошти, розібратися з боргами перед підрядниками. На рівні Кабінету Міністрів України за участі Олег Немчінова, який повністю володіє ситуацією навколо "Арени Львів", розроблявся проєкт постанови про врегулювання питань навколо стадіону, і в ньому були враховані питання щодо добудови, розрахунку з кредиторами, тощо. Тішить, що процес активно рухається, відтак можемо розраховувати на успішні результати.
-
Нагадаємо, що конфлікт між стадіоном "Арена Львів" і львівськими клубами "Львів" та "Рух" розпочався на початку липня. Керівництво клубів вважало, що дирекція "Арени Львів" вимагає невиправдано високу вартість оренди поля. Відтак команди домовилися проводити домашні матчі на стадіоні "Україна", але відразу після цього Українська асоціація футболу заборонила проводити матчі на ньому.
-
Це не вирішило конфлікт, а лише загострило його: ФК "Рух" заявив, що не погоджується з цим рішенням та висунув ультиматум: якщо до першого домашнього матчу (7 серпня) їм не дозволять його проводити на стадіоні на їхніх умовах, то вони розформовують команду та розпускають клубну академію. Ще складніша ситуація у ФК "Львів", який має грати домашній матч уже 23 липня.
-
У понеділок, 12 липня, сторони повідомляли в коментарі для "Еспресо.Захід", що переговори тривають і про їх результати буде повідомлено додатково.
-
Наступного дня ситуацію зі стадіоном "Україна" було внесено у порядок денний сесії Львівської обласної ради. Також на підтримку повернення статусу стадіону "Україна" виступили депутати ЛМР, а після цього її озвучив і мер Львова Андрій Садовий. Президент "Руху" Григорій Козловський висловив вдячність усім, хто став на захист "України".
-
14 липня директорка "Арени Львів" у коментарі "Еспресо.Захід" розповіла про те, що ФК "Львів" майже домовився з "Ареною" про домашні матчі. Натомість "Рух" ще навіть не починав другий етап переговорів.
-
15 липня стало відомо, що стадіон "Україна", який перебуває у власності міста, мають намір взяти в оренду новостворені львівські "Карпати" та вкласти у нього 15 млн грн.
-
16 липня стало відомо, що "Рух" заявив резервним полем стадіон у Тернополі. Водночас просить надати перелік вимог до стадіону "Україна" та має намір якнайскоріше усунути недоліки. Згодом Асоціація футболу заявила, що грати у чужій області регламент не дозволяє.
-
Цього ж дня стало відомо, що ФК "Львів" погодив усі умови і гратиме на "Арені Львів".
-
19 липня угоду з ареною, врешті, підписав і "Рух".
-
Також у ЛМР заявили, що в мерії відбулася зустріч представників ФК "Карпати", "Руху", ПФК "Львів", керівників двох футбольних арен – Arena Lviv та стадіону "Україна" й Української асоціації футболу. Всі сторони домовилися про підписання спільного меморандуму щодо розвитку футболу у Львові. А також співпрацювати задля використання футбольної інфраструктури.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе