![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Отець Андрій Зелінський: "Завжди можна знайти для себе місце на своєму фронті"
Шість тез військового капелана про те, як дати собі ради у нинішні часи тривоги.
Цей священник Української греко-католицької церкви - незвичайний. Він дуже швидко відреагував на потреби українців під час українсько-російської війни у 2014 - він став першим військовим капеланом при штабі АТО. З того часу його поради і книги полюбилися не тільки українським військовим, але й цивільним українцям. У роздумах о. Андрія Зелінського часто можна почерпнути щось, що допомагає втримати рівновагу, перемкнутися на конструктив і почати перемагати. Неспокій, паніку, ворога, себе.
"Еспресо.Захід" вважає, що у ці дні, коли українці читають тривожні новини, нашій новинній стрічці бракувало саме його думок. Попросили в о. Андрія про час для нас і ділимось з вами.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/227000_228000/227266_253268991_10221523281091679_7094333296985335490_n.jpg)
2. Ситуація, в якій ми з вами сьогодні опинилися, має допомогти нам розширити горизонти власної відповідальності. Сьогодні кожен громадянин України має відчути себе захисником наших прав і свобод, нашої можливості жити й розвиватися у вільному суспільстві, а не перетворитися на слухняних рабів чиїхось особистих інтересів і забаганок. Бо ми народ! А не гурт перехожих. І це – наша земля, наш дім. А значить – ми усі відповідальні за його стан. У наших військових сьогодні особлива роль. Але ми не можемо залишити їх на одинці із грізним викликом глобальній безпеці. У серці кожного громадянина нашої держави сьогодні має народитися справжній воїн – відважний і творчий, щирий і завзятий. Воїн – це особистість віддана перемозі. Йому не властивий безрух, він постійно народжується для нової місії у завжди мінливому контексті.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/227000_228000/227265_246831638_10221453359303678_2287560550703629176_n.jpg)
3. Кожен має знайти для себе правильний спосіб знову народитися, аби стати на захист дорогих і рідних своєму серцю. Україна – не абстракція, Україна – це ми! Тому так важливо у ці миті відчути поруч дружнє плече. Людське життя – глибока і прекрасна штука, воно не поміститься ціле в якусь ідеологію. Воно значно ширше й глибше. І ось настав наш час стати на захист нашого українського дивосвіту – чогось надзвичайно прекрасного і для кожного такого значимого. Існує безліч способів і шляхів. Завжди можна знайти для себе місце на сьогоднішньому фронті. Не можна залишатися осторонь! У наших хлопців на передовій чудовий настрій. І серйозні виклики! Але й наміри також дорослі. Давайте долучатися у розмаїття способів до захисту нашої спільної землі – простору свободи та гідності, справедливості та єдності, пам’яті та надії. Одним словом – самого життя.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/227000_228000/227264_247703066_10221453364623811_8775793631561753463_n.jpg)
4. Людям усіх епох властиво сприймати час свого життя як вийнятковий, сповнений якихось особливих викликів. Мусимо визнати: життя – суцільний рух, і єдиною константою у ньому залишається лише сама мінливість. Це – наш світ, наш час, іншого в нас не існує. Тому ми за нього відповідальні. Виклики мають робити нас сильнішими. І зроблять, якщо ми поставимося до них відповідально. Час викликів – можливість нарешті розкрити власний потенціал. Бути людиною – означає ставати собою. Постійно, за будь-яких обставин. Відповідальність, можливо, найважливіше з того, що ми сьогодні потребуємо. Не вдавана, імітована, а справжня відповідальність за наше майбуття, яке ми самі творимо.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/227000_228000/227263_247248732_10221453366023846_3323395048959279010_n.jpg)
5. Ознакою нашої людської справжньості є здатність відчувати біль: коли нам боляче – ми живі. Але біль – не причина для зупинки, а, здається, цілком навпаки – імпульс для руху вперед, туди, де більше не болить. От і сьогодні нам слід забезпечити колективну відповідальність за майбуття, позбавлене болю, за рух до нових обріїв, за Україну, про яку ми давно мріяли. Мир – не ідеологія, а особиста й спільна відповідальність. Тому понад усе нам сьогодні не можна потрапити в заручники до наших невизначеностей, непевностей, страхів. Сьогодні, як ніколи, кожен громадянин нашої прекрасної держави має докладати максимальних зусиль для особистого розвитку – фізичного, емоційного, інтелектуального, духовного. Саме так, на тлі кризи. Бо сьогодні не час гаснути. Аби раптом наші серця не охопила непроглядна темрява, маємо яскраво палахкотіти. Разом!
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/227000_228000/227262_257686062_10221591335713002_4565958542919406963_n.jpg)
6. Злагоджена взаємодія – перше, у що цілиться противник, і останнє, що може впасти у суспільстві, яке захищається. Коли ми разом добре розуміємо, що саме слід зробити, коли мета чітка й достатньо волі в серці, щоб об’єднати власні зусилля задля нашого спільного добра, задля виживання. Єдність для нас історично була викликом. Сьогодні час здавати екзамен: перед брамою ворог. Зарадити такій халепі може лише наша злагоджена взаємодія. І навіть у “темні часи” давайте не втрачати з поля зору майбутнього. Воно існує, як існує стратегія президента сусідньої держави. Тільки давайте не плутати його стратегії з нашою реальністю: вона не сценарій, за яким нам жити (чи, швидше, помирати), а лише декларація їхніх намірів. Реальністю з цього сценарію стане те, що ми собі дозволимо. Тому важлива консолідація, тому нам сьогодні необхідна мережева спроможність злагодженої взаємодії. Тому маємо комунікувати надію, а не породжені страхами бліді образи майбутнього. Тому маємо сьогодні стати однією великою і дуже злагодженою командою під назвою “Україна”. Бо майбутнє, воно у наших руках. Сьогодні вартує не забути про особисту відповідальність. За Україну!
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/227000_228000/227261_272809661_10221930871321180_1445050277859322843_n.jpg)
Фото: facebook Андрій Зелінський
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)