У Фонді держмайна вирішують, що робити з палацом Шенборнів на Закарпатті, аби він був рентабельним
Палац графа Шенборна у Чинадієві, у якому був один з корпусів санаторію "Карпати" тепер перебуває в управлінні Фонду держмайна
Про це повідомив голова Фонду Держмайна Віталій Коваль.
"В корпоративному управлінні ФДМУ перебуває… Палац графа Шенборна.
Під час робочої поїздки до Закарпаття оглянув територію замку та зустрівся з працівниками об'єкта. Обговорили роботу та перспективи його подальшого розвитку", – повідомив Віталій Коваль.
Палац був збудований в кінці ХІХ століття. У 1945 році маєтки та земля навколо нього були націоналізовані, а сам об’єкт перепрофілювали на санаторій "Карпати".
Фото: Віталій Коваль
"Станом на сьогодні до державної власності повернуто лише адміністративно-спальний корпус (замок Шенборна), який не використовується для лікувальних та оздоровчих процедур, а не весь санаторій, – каже Віталій Коваль. – Палац графа Шенборна — це не просто об'єкт культурної спадщини, а й осередок оздоровлення та відпочинку. Цей унікальний комплекс поєднує в собі історичну цінність та може стати точкою росту туристичної галузі".
Наразі голова Фонду держмайна не уточнив, чи йдеться про приватизацію або передачу у концесію цього палацу.
"Фонд ставить за мету поєднати збереження архітектурної цінності об'єкта з його ефективним використанням, яке генеруватиме дохід для державного бюджету. Зараз розглядаються різні варіанти рішень, які гарантуватимуть збереження активу та його рентабельність", – повідомив Віталій Коваль.
- Наприкінці травня минулого року Фонд держмайна виставив на приватизацію будівлі санаторію "Роздол" – пам'ятку архітектури XVIII–ХІХ ст. палац Жевуських – Лянцкоронських. На аукціоні палац придбало ТОВ "МЗ Одеська", засновником якого є інвестиційна компанія EFI Group.
- Актуальне
- Важливе