
На Волині на 78% перевищений епідпоріг захворюваності на ГРВІ
На Волині з 24 лютого по 2 березня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло близько 10 тисяч людей, із них 60% – діти віком до 17 років
Про це повідомили в обласному центрі контролю і профілактики хвороб, передає "Еспресо.Захід".
Головний державний санітарний лікар Волині Наталія Янко каже, що епідпоріг перевищено на 78%. Утримується середній рівень інтенсивності епідпроцесу.
Порівняно з минулим тижнем захворюваність зросла на 8%. Найбільше хворіють діти. До інфекційних стаціонарів госпіталізовано 206 людей із тяжким перебігом хвороби та пневмоніями.
Дистанційне навчання
Щоб не допустити поширення захворювань, проводяться протиепідемічні заходи. Одним з таких є перехід на дистанційну форму навчання у закладах освіти (коли кількість відсутніх дітей перевищує 20% або відбувається стрімкий ріст хворих).
За даними на 3 березня, обмежувальні заходи запроваджено в понад 30 закладах загальної середньої освіти області. Зокрема, на дистанційне навчання переведені два десятки шкіл і 47 класів в окремих закладах міста Луцька, Камінь-Каширського та Ковельського районів.
Через значну відсутність дітей з приводу ГРВІ закриті три заклади дошкільної освіти у Камінь-Каширському та Ковельському районах.
Читайте також: На Тернопільщині кількість хворих на грип перевищила епідпоріг, побільшало ушпиталених
Як уберегтися
Медики наголошують, що найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу – це вакцинація, зокрема, для людей із груп ризику. Вакцинуватися можна протягом всього сезону. Щоб утворилися імунітет і достатня кількість захисних антитіл, потрібно приблизно два тижні.
Окрім того, уберегти себе та інших від зараження під час епідсезону грипу та ГРВІ допоможуть прості заходи:
- Залишайтеся вдома, якщо ви відчуваєте симптоми грипу або ГРВІ;
- Уникайте контакту з хворими та тісного контакту з іншими людьми, тримайте дистанцію не менші 1 м від людини з ознаками захворювання;
- Уникайте місць масового скупчення (торгово-розважальні центри, переповнений транспорт, аптеки);
- Враховуючи, що основний контингент хворих це діти – мінімізуйте походи з ними до ігрових центрів. Найкращі прогулянки – на дворі оскільки віруси не люблять свіже повітря;
- Здійснюйте регулярне провітрювання, вологе прибирання з використанням деззасобів;
- Харчуйтесь збалансовано, вживайте вітамінізовані продукти, повноцінно спіть;
- Коли захворіли – звертайтеся до сімейного лікаря, не займайтесь самолікуванням;
- Носіть маску, щоб захистити себе та інших від зараження.
- Актуальне
- Важливе





