Еспресо. Захід

У Тернополі внесли зміни до генерального плану міста: що зміниться

8 червня, 2024 субота
11:03

Згідно з новим генпланом Тернополя у місті передбачено нові парки, водозабір та соціальні заклади

Зміст

Про це повідомила Тернопільська міська рада, передає "Еспресо.Захід".

На сесії Тернопільської міської ради прийняли зміни до генерального плану Тернополя.

"Містобудівна документація розроблена на підставі змін у нормативній базі, а саме – нових Державно-будівельних норм та змін в містобудівної документації та за результатами аналізу існуючого стану планування і забудови Тернополя виявлено ряд проблем, які необхідно було врахувати при виконанні проєкту", – йдеться у повідомленні.

Основними напрямками в змінах до містобудівної документації є:

 • зміна функціонального використання окремих ділянок міста, у т.ч. виробничих підприємств;
 • розвиток вулично-дорожньої мережі міста та об’єктів обслуговування транспорту;
 • розвиток мережі руху громадського транспорту;
 • розвиток та реконструкція інженерних мереж;
 • розширення зон зелених насаджень та створення нових громадських відпочинкових зон;
 • створення нових громадських об’єктів, у т.ч. закладів шкільної та дошкільної освіти;
 • звернення мешканців та суб’єктів господарювання, громадських організацій та військової адміністрації

Складовими генерального плану Тернополя є історико-архітектурний опорний план та план зонування, які деталізують напрямки розвитку міста, збереження та охорони історичного надбання, пояснили у міськраді.

Планувальна структура

Планувальна структура складається в основному із зон загальноміського центру, яка проектом потребує розширення до вулиці Торговиця з можливим розміщенням об’єктів соціальної інфраструктури, комерційної інфраструктури. Також пропонується реконструкція кварталів громадської забудови вздовж вулиці Торговиця і буде враховуватись вже розроблений детальний план території між вул. Руською та вул. Торговиця.

Парки та зони зелених насаджень

Зелені насадження загального користування на сьогодні в місті становлять 460 га. В межах цього проєкту містобудівної документації запропоновано 20 об’єктів нових зелених насаджень, у тому числі будівництво нового парку площею біля 10 га, який буде розміщений на території мікрорайону №14, сквери по проспекту Злуки (в районі "Канада"), бульв. Пантелеймона Куліша, вул. Леся Курбаса.  Зелені зони загального користування передбачені по всіх  територіях нових житлових районів.

В цілому в межах цього проєкту планується створити біля 300 га територій зелених насаджень загального користування, біля 70 га в межах розрахункового періоду.

Відпочинкові зони

В районі "Кутківці" пропонується  створення громадської відпочинкової зони. Пропонується включення об’єкту природньо-заповідного фонду "Чагарі Кутківці" до об’єктів загальної системи зелених насаджень загального користування. В рамках розвитку рекреаційної зони пропонується створення пляжної зони вздовж набережної у північній частині Тернопільського ставу і об’єднання її канатною дорогою з районом "Кутківці", де передбачено громадську зону.

Житлова зона

Житлова зона планується ділянками багатоквартирної житлової забудови і для більш компактного використання території міста з врахуванням навантаження на існуючі інженерні мережі. На перспективу запропоновано 13 ділянок багатоквартирної житлової забудови – це ділянки в Північній, Південній частині міста, у 6 та 14 мікрорайонах. Розглянуто розміщення житлової забудови по вул. Чернівецькій та вул. Тролейбусній.

Заклади соціальної сфери – садки та медичні центри

Передбачені тенденції щодо створення громадських об’єктів (наприклад, дошкільної освіти) щодо 100% забезпечення місцями у закладах освіти шляхом створення навчальних комплексів при школах, які будуть об’єднані з дитячими дошкільними закладами. Як перспектива та резерв –  передбачені території в західному районі шляхом створення зон громадської забудови для розташування освітніх спеціалізованих закладів вищої освіти та багатофункціонального медичного центру.

Робочі місця

Збільшення жителів та ВПО вимагає їх забезпечення новими робочими місцями. У північній і південній частині міста пропонується перспективні ділянки для розміщення виробничих підприємств, складських територій та комунальних зон. Крім того, визначені нові території під нове промислове виробництво з розвитку малого та середнього бізнесу, такі як "Індустріальний парк» в районі "Південний".

В рамках розвитку виробничих зон можливе розміщення об’єктів транспортної інфраструктури, таких як багаторівневі паркінги, транспортні складські та логістичні комплекси в центральній, західній, південній  та північній частині міста і на перетині вул. Об’їзної та вул. Львівської.

Громадський транспорт

У проєкті змін передбачено розвиток мережі руху громадського транспорту, зокрема передбачено збільшення протяжності ліній руху автобусних маршрутів на понад 30 км, тролейбусних маршрутів на понад 20 км.

Новий водозабір та водоочисні споруди

Оскільки необхідним для міста є здійснення заходів щодо забезпечення та  недопущення погіршення якості води в процесі її видобуття, підготовлення та  транспортування до кінцевого споживача, то проектом пропонується здійснення реконструкції споруд на ДВС "Тернопільський водозабір, будівництво водоочисних споруд на ДВС "Верхньо-Івачівський водозабіру", а також розглянуте питання влаштування альтернативного групового водозабору підземних вод в районі с. Таурів.

Генпланом передбачена модернізація системи каналізації з перекладкою амортизованої мережі, переоснащення  насосних станцій із застосуванням енергоощадного насосного обладнання, будівництво централізованої системи каналізації на ділянках  нової  та не каналізованої забудови.

Водовідведення

Проєктом змін розроблена принципова схему дощової каналізації м. Тернопіль, яка передбачає організацію відведення поверхневих вод на ділянках нової забудови та міських територій, на яких відсутня дощова каналізація, а також розширення та доповнення існуючої мережі каналізації на вже забудованих територіях.

Газифікація

Перспективний розвиток газифікації м. Тернопіль передбачено шляхом  розбудови системи газопостачання на нових ділянках забудови з підключенням нових абонентів. В розвиток існуючої схеми газопостачання, відповідно до вимог чинного законодавства, згідно з пропозиціями ПАТ "Тернопільміськгаз", проєктом передбачене резервне джерело газопостачання міста через будівництво нової ГРС на проєктному відгалуженні від магістрального газопроводу Торжок-Долина.

Пункт для тимчасового утримання безпритульних тварин

Для вирішенні питань поводження з безпритульними тваринами у місті Тернополі проектними рішеннями пропонується відведення ділянки 0,025 га на північній околиці міста в промзоні по вул. Текстильній. На даній ділянці,  з дотриманням відстані 300 м від житлових будинків та будівель іншого призначення, можливе влаштування стаціонарного пункту для тимчасового утримання безпритульних тварин, тимчасової ізоляції, стерилізації, вакцинації, проведення профілактичних обробок з подальшим поверненням на місце колишнього мешкання (місце відлову) або передачі під опіку.

Кладовища

Зроблено розрахунок необхідності територій під розміщення кладовищ традиційного поховання. Надано пропозицію під розширення Микулинецького кладовища та біля Львівської траси на захід.

СЕО

В процесі виконання СЕО (Оцінювання впливу стратегічних документів на навколишнє середовище) був проведений аналіз низки документів міжнародного, державного, регіонального та місцевого рівня, що містять зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативного впливу на здоров’я населення. Результати аналізу цілей та завдань екологічної політики визначених в проекті внесення змін до генерального плану міста по переважній більшості показали високу ступінь відповідності цілям визначеним у розглянутих документах. Проєкти містобудівної документації враховують більшість з них і пропонують комплекс заходів, що сприяють їх досягненню.

Загалом, цим рішенням внесення змін до Генерального плану розвитку м. Тернополя визначено раціональне використання міської території, створення громадських просторів, які підвищують зручність і комфорт для жителів міста, сприяють збереженню існуючих ресурсів, природних зон та визначають місця для відпочинку. Визначені виробничі, комунально-складські зони, зони спецтериторій, інженерної інфраструктури. Прописані умови та обмеження, щодо використання цих зон, визначені території в межах санітарно-захисних зон, відстані від об’єктів транспорту та інших інженерних об’єктів, які потребують певних обмежень в освоєнні тієї чи іншої ділянки. Враховані матеріали внесення змін до "Історико-архітектурного опорного плану міста Тернополя". З’явилися нові зони, такі як зони деградованих територій, перспективної зміни функціонального призначення, зони реконструкції кварталів житлової та громадської забудови, котрі потребують розроблення детальних планів території.

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • Біла Церква
 • USD 40.99
  Купівля 40.99
  Продаж 41.54
 • EUR
  Купівля 44.62
  Продаж 45.38
 • Актуальне
 • Важливе
2024, вiвторок
16 липня
18:15
діти
У Львові для дітей із рубцями та ранами хірурги проведуть безплатні консультації
18:13
літній час
"Шкідницький і антиєвропейський крок": нардеп В'ятрович про скасування літнього часу 
18:07
Шукали два дні: на Хмельниччині в озері потонув 37-річний чоловік
17:52
водна поліція
На Тернопільщині з'явилась водна поліція: що входить у її обов'язки
17:38
Центр "ЯМаріуполь" у Львові відзначає другу річницю
17:25
хмарно
Короткочасні дощі: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 17 липня
17:21
афіша
Дослідити родину через мистецькі практики: у Львові Jam Factory запрошує на проєкт
17:08
Оновлено
світло
На Львівщині скасували одну чергу вимкнень світла 16 липня: подробиці
17:07
генератор, блекаут
У Львові двоє працівниць кав'ярні отруїлись через генератор
16:48
Сиділа на камені серед річки: на Львівщині рятувальники витягли жінку з води
16:31
Скоригував ракетний удар по Луцькому військовому аеродрому: агента ФСБ засудили до 12 років тюрми
16:19
енергетичні напої у дітей
Чи можна в Україні продавати дітям енергетики. Роз'яснення Держпродспоживслужби
16:00
порятунок чоловіка
Буковинські надзвичайники врятували чоловіка з колодязя гідрологічної споруди
15:49
ФК Рух
"Рух" визначиться з потенційним новачком після гри з англійським клубом, – ЗМІ
15:31
земля
У фермерів вилучили землю в межах заказника "Товтровий степ" і повернули її державі
15:15
У центрі Львова чоловік облився бензином і погрожував себе підпалити
Чоловік, який облився бензином у Львові, розповів, чому хотів себе підпалити
15:10
Ексклюзив
Віктор Орбан та Володимир Зеленський
Депутат Закарпатської облради пояснив, чому Орбан вимагає гарантованого представника угорської меншини в Раді
15:08
поліцейський
У Львові оголосили підозру в шахрайстві "автомеханіку", який видурив у клієнтів майже пів мільйона гривень
14:50
гаряча вода
У Львові проводять заміну аварійних трубопроводів: де не буде гарячої води
14:35
Теодор (Мацапула)
На Закарпатті висвятили нового єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора (Мацапулу)
14:26
Ексгравець "Карпат" розкритикував тренерський штаб львівського клубу
14:04
У центрі Львова чоловік облився бензином і погрожував себе підпалити
У центрі Львова чоловік облився бензином і погрожував себе підпалити
13:55
прикарпатка оформляє закоржонний паспорт
Прикарпатка стала рекордсменкою в області, оформивши закордонний паспорт у 102-річному віці
13:40
інтер'єр дачі у Жденієво
Квадроцикли та баггі з маєтку Медведчука на Закарпатті виставили на аукціон
13:28
Мирон Кішко
Пройшов гарячі точки фронту: у боях за Україну загинув воїн зі Львівщини Мирон Кішко
13:15
енергетика
Через реконструкцію підстанції частині жителів Франківська змінили чергу вимкнень електроенергії
12:59
прикордонник
У ДПСУ пояснили, чому перекривають туристичні маршрути на заході України
12:43
спалена автівка військового
Начебто не знав, що працює на ворога: рівнянин на замовлення росіян палив авто військових
12:28
ставок, озеро, водойма
У Тернопільському ставі біля пляжу "Циганка" втопився 26-річний чоловік
12:17
прийняття Декларації про державний суверенітет України
Шлях до незалежності: 34 роки тому прийняли Декларацію про державний суверенітет України
12:13
ухилянти
Прикордонники зупиняли пострілами: двоє підлітків допомагали чоловікам втекти з України
11:57
На Львівщині напали на працівника ТЦК
У Хмельницькому через зауваження про російську музику побили військового і його дружину: подробиці
11:41
аварія Львів
У Львові на Кульпарківській "Лада" збила жінку, потерпіла в лікарні
11:24
У Львові медики врятували 2-річну дитину з Одещини від ампутації ніжок після важкого опіку
У Львові медики врятували 2-річну дитину з Одещини від ампутації ніжок після важкого опіку
11:13
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках на 16 липня: вартість євро перевищила 45 грн
11:06
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 15 липня
10:53
Сергій Лі
Зеленський посмертно присвоїв звання "Герой України" полковнику з Тернопільщини
10:38
перейменування вулиці
У Чернівецькій громаді перейменують понад 60 вулиць: мешканці можуть подати свої пропозиції
10:03
Ерік Костриця
Волинський спортсмен здобув два золота на Кубку України з легкої атлетики
09:47
Комік зі Львова Розовий вперше показав наслідки важкого поранення
Більше новин