У Тернополі стартував купальний сезон
Купатися дозволено на "Дальньому пляжі" та "Циганці"
Про це повідомила Тернопільська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Старт купального сезону у Тернополі
З 10 червня у Тернополі офіційно стартував купальний сезон на відпочинково-прогулянковій зоні "Циганка" на вул. Білецькій та рекреаційно-відпочинковій зоні "Дальній пляж" на вул. Чумацькій.
Зазначається, що фахівці Держпродспоживслужби відібрали проби води для дослідження на хіміко-бактеріологічні показники, за їх результатами відхилень не виявлено.
Для безпечного перебування у воді влаштовано буйки, які визначають межі території, де купатися безпечно.
У місцях відпочинку працюватимуть матроси-рятувальники.
Купальний сезон планують завершити 15 вересня 2024 року.
У перший день порушень не зафіксовано
За інформацією Суспільного, за дотриманням правил поведінки на воді стежать двоє рятувальників. Один із них – Михайло Крамар. Чоловік каже, перед стартом купального сезону проходив курси у Головному управлінні ДСНС.
"Сьогодні не було порушень, це перший день, ми ще навіть не усі катамарани доставили. Глибина води до буйків – 1 метр 80 сантиметрів, це найглибше, а за буйками може бути глибше, тому там вже заборонено плавати", – розповів рятувальник.
Батьки мають бути поруч з дітьми
Юрій Редьква – тренер з плавання у спортивній школі. Він розповів про правила купання для дітей:
"Якщо малі діти йдуть купатися, то обов’язково повинні бути присутні батьки у водоймі і діти не повинні заходити на глибину більше, ніж по пояс. Надувні круги, як на мене, це небезпечна річ, бо діти сідають в круг і можуть впасти через круг під воду і це небезпечна річ для плавання. Краще плавати без додаткових засобів".
Сонцезахист обов’язковий
Лікарка-методистка обласного центру громадського здоров’я Ірина Гричук каже, під час відпочинку на водоймі потрібно мати з собою сонцезахисний крем та засіб для дезінфекції ран.
"Засмагати на сонці можна 15-20 хвилин, в період до 11 години дня або після 16 години. Тоді ультрафіолетове опромінення не таке небезпечне. Захищати шкіру з ультрафіолетовим фактором 30,50 і вище і кожних дві години цей фактор треба поновлювати, бо ультрафіолетові промені можна отримати і в затінку. Якщо ви знаєте, що маєте на шкірі різні пошкодження, то не можна заходити у воду. Якщо поранились у воді, то рану треба дезінфікувати спиртовим розчином, або перекисем водню, необхідно заклеїти рану і не залазити у воду", – наголошує лікарка.
- До слова, у Тернополі внесли зміни до генерального плану міста. Згідно з новим генпланом у місті передбачено нові парки, водозабір та соціальні заклади.
- Актуальне
- Важливе