На Тернопільщині заговорили про відновлення палацу графа Бадені XIX ст., який перебуває в аварійному стані
Голова Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода 16 січня відвідав палац графа Бадені у селищі Коропець, що на Тернопільщині
Про це В’ячеслав Негода повідомив на своїй фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід".
Він опублікував світлини занедбаного палацу та написав, що потрібно врятувати будівлю.
"Палац Бадені в Коропці (Тернопільщина). Пам’ятка архітектури, яка перебуває в аварійному стані і руйнується вже упродовж багатьох років. Потрібно врятувати будівлю і створити додаткові умови для учнів Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Сподіваюся, що сьогоднішня поїздка матиме продовження в конкретних рішеннях", – йдеться у повідомленні.
Про палац Бадені у Коропці
Палац Бадені в Коропці – родинний маєток Станіслава Бадені, який розташований в селищі Коропець Тернопільської області. Пам'ятка архітектури місцевого значення.
Зведений на початку XIX ст. родиною Мисловських.
1906 року власник Коропця Станіслав Бадені на місці давнього палацу збудував новий двоповерховий, у стилі класицизму та віденського ренесансу. Під час Першої світової війни будівля зазнала руйнувань, але згодом родина Бадені відновила маєток. За Станіслава Бадені парк було розширено до 200 гектарів.
Нині пам'ятка перебуває в аварійному стані. Палац є частиною Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Про відновлення палацу
Рятувати палац взялися у 2014 році. Тоді з обласного бюджету виділили кошти на проведення робіт з відновлення частини даху над входом. У 2016-2017 роках було проведено роботи з реставрації покрівлі та декоративних елементів центрального купола. Після цього розробили проєктно-кошторисну документацію на реставрацію палацу. Згідно з проєктом реконструкції, планували відновити будівлю палацу, інтер'єри кімнат та парк. Влада області також шукала інвестора, спроможного вкласти кошти в старовинний палац. Але охочих, очевидно, не знайшлося.
- До львівського Музею етнографії передали конфісковані вироби фабрики Кузнєцова.
- Актуальне
- Важливе