До львівського Музею етнографії передали конфісковані вироби фабрики Кузнєцова
До львівського Музею етнографії та художнього промислу передали 38 виробів порцелянової і фаянсової продукції кінця 19 ст. з фабрики М.С. Кузнєцова
Про це повідомив Музей етнографії та художнього промислу, інформує Еспресо.Захід
16 січня в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАНУ безоплатно передали для постійного зберігання в державній частині Музейного фонду України конфісковані культурні цінності. Мова про 38 виробів порцелянової і фаянсової продукції кінця 19 ст. з фабрики М.С. Кузнєцова. Серед передавного - тарілки, тарелі, філіжанки, шкатулка, цукорниця, соусниця, супниця з накривкою, дзбани та ін.
Як розповіли у музеї, товариство виробництва порцелянових і фаянсових виробів М.С. Кузнєцова було одним із найбільших таких виробництв у кін. 19 - на початку 20 ст. на території тодішньої Російської імперії. Заводи працювали у багатьох географічних локаціях, поміж яких і на території сучасної України (Ново-Харківська фабрика(1887р.) та Слов'янський порцеляновий завод (1892р.)). А також у Латвії. Саме Ризьке підприємство функціонувало найдовше, до 1940 року - окупації Латвії Радянським Союзом. Інші заводи націоналізували ще після жовтневого перевороту 1917 року.
У повідомленні також зазначили, що акція відбулася за присутності представників Львівської митниці, ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та Музею етнографії та художнього промислу в особі керівника Андрія Клімашевського, головного зберігача фондів Роксоляни Браташ та завідувачки сектору фондів Валентини Теслюк.
- У Музеї етнографії та художнього промислу оцифрували 290 автентичних писанок кін. ХІХ — поч. XX ст.
- Актуальне
- Важливе