На території рівненського Нобельського нацпарку побудують науково-дослідний центр
На території Нобельського національного природного парку побудують науково-дослідний центр, щоб вивчати місцевих тварин і рослин
Про це Суспільному повідомив директор Нобельського національного природного парку Володимир Діковицький, передає "Еспресо.Захід.
Науково-дослідний центр збудуть у рамках проєкту "Створення систем моніторингу зі збереження природоохоронних територій України і Польщі". Його розробив Нобельський нацпарк у партнерстві із польським Нарвянським національним парком й подали на конкурс Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027. І, за його результатами, на реалізацію.отримали 1,753 млн євро.
Для чого на території нацпарку побудують науково-дослідний центр
Науково-дослідний центр побудують аби створити спільну базу моніторингу для проведення наукових досліджень. Для початку на території Нобельського парку. Потім він може слугувати прикладом для інших, як один із перших таких центрів моніторингу за навколишнім середовищем.
"Спільно будемо наповнювати цю базу і вже з роками буде видно зміни: що впливає позитивно, що впливає негативно. За результатами цього будуть напрацьовуватись рекомендації, що необхідно зробити для покращення", – зазначив Діковицький.
Досліджувати планують тварин і рослин Нобельського нацпарку
На території нацпарку розпочнуть здійснювати моніторинг міграції птахів.
"Тому що в нас і в Нарвянського національному парку – це один шлях міграції перелітних птахів. Паралельно досліджуватимемо флору та фауну", – додав директор парку.
Науково-дослідний центр мають побудувати упродовж двох років.
Довідка про програму Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027
Польща та Україна вже багато років співпрацюють понад кордонами. У 2004-2006 роках було створено Програму сусідства Польща-Білорусь-Україна. Із загальним бюджетом 58,4 млн євро реалізовано 167 проєктів. ЇЇ було продовжено як Програму транскордонного співробітництва ЄІСП Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, а фінансування з бюджету ЄС значно зросло.
Важливо, що програма 2021-2027 спочатку була підготовлена у тристоронній формулі як продовження плідної та успішної транскордонної співпраці Польщі, Білорусі та України. Однак, через, зокрема, порушення прав людини в Білорусі, які почалися у 2021 році, та політично мотивоване використання мігрантів на зовнішніх кордонах ЄС, і врешті, участь Білорусі у військовій агресії Росії проти України у 2022 році, транскордонна співпраця з Білоруссю була призупинена. Виходячи з цього Програма 2021-2027 має двосторонній характер: Польща-Україна.
- Відзначимо, що у рамках цієї ж грантової програми три обрані лікарні у Львові, Тернополі та польському Кросно перейдуть на якісно інший рівень надання паліативної допомоги. На це виділять 3,8 млн євро.
- Актуальне
- Важливе