Лікарні у Львові, Тернополі та польському Кросно за грантові кошти підвищать рівень надання паліативної допомоги
Три обрані лікарні у Львові, Тернополі та польському Кросно перейдуть на якісно інший рівень надання паліативної допомоги. На це виділять 3,8 млн євро грантових коштів
Про це повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, передає "Еспресо.Захід".
Сьогодні, 22 квітня, у Львові підписали грантовий договір задля підвищення рівня надання паліативної допомоги у лікарнях Львова, Тернополя та польському Кросно. Загальний бюджет проєкту становить 3,8 мільйона євро. Втілюватимуть його за кошти Євросоюзу в межах Програми Interreg NEXT Poland - Ukraine.
На Львівщині проєкт підвищення рівня надання паліативної допомоги реалізовуватимуть на базі Другого медичного об’єднання Львова
Мета цього проєкту – створити гідні умови, полегшити симптоми та зменшити страждання важкохворих людей, які перебувають на останніх стадіях хвороб. Для цього лікарі та молодший медичний персонал пройдуть навчання й підвищення кваліфікації на основі передових європейських стандартів. Йдеться також про ремонт і оснащення лікарень необхідним обладнанням.
Скільки лікарень у Львівській області можуть стаціонарно надавати паліативну допомогу дорослим і дітям
У Львівській області 45 закладів охорони здоровʼя уклали договір з НСЗУ та можуть стаціонарно надавати паліативну допомогу дорослим і дітям, 74 – мають мобільні бригади, які виїжджають до людей додому. На Львівщині також функціонують будинки підтриманого проживання й госпіси, які фінансують з обласного бюджету.
Довідка про програму Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027
Польща та Україна вже багато років співпрацюють понад кордонами. У 2004-2006 роках було створено Програму сусідства Польща-Білорусь-Україна. Із загальним бюджетом 58,4 млн євро реалізовано 167 проєктів. ЇЇ було продовжено як Програму транскордонного співробітництва ЄІСП Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, а фінансування з бюджету ЄС значно зросло.
Важливо, що програма 2021-2027 спочатку була підготовлена у тристоронній формулі як продовження плідної та успішної транскордонної співпраці Польщі, Білорусі та України. Однак, через, зокрема, порушення прав людини в Білорусі, які почалися у 2021 році, та політично мотивоване використання мігрантів на зовнішніх кордонах ЄС, і врешті, участь Білорусі у військовій агресії Росії проти України у 2022 році, транскордонна співпраця з Білоруссю була призупинена. Виходячи з цього Програма 2021-2027 має двосторонній характер: Польща-Україна.
- Ми також повідомляли, що у понеділок, 22 квітня, на Львівщину прибула делегація на чолі з Міністеркою фондів та регіональної політики Республіки Польща Катажиною Пелчинською-Наленч та міністр Кабміну України Олег Немчінов.
- Актуальне
- Важливе