
На Рівненщині 92-річному підпільнику присвоїли звання борця за незалежність
Євгеній Жолиняк із Рівненщини отримав статус борця за незалежність. 92-річний підпільник під псевдо Книш та Горинь долучився до молодіжного підпілля, будучи підлітком. Радянська влада засудила його до 25 років увʼязнення
Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОВА.
"Визнання його борцем за незалежність України у ХХ столітті - це відновлення історичної справедливості. Цей статус є не лише визнанням заслуг у боротьбі за свободу України, а й дає право на певні соціальні гарантії та виплати. Це перший подібний випадок на Рівненщині, але, переконані, не останній", – пояснив кандидат історичних наук Андрій Живʼюк.
Крім того, регіональна комісія підтримала надання статусу борців за незалежність України ще п’ятьом учасникам того ж молодіжного підпілля, посмертно:
- Капітанчуку Івану Івановичу
- Кирилюку Борису Даниловичу
- Мартинюку Феофілу Абрамовичу
- Найдюку Степану Івановичу
- Ничипоруку Степану Дмитровичу
Додамо, рішення про визнання цих шістьох юних повстанців борцями за незалежність України у ХХ столітті стало першим на Рівненщині.
Що відомо про шлях у підпільному русі Євгенія Жолиняка
Із архівних документів відомо, що влітку 1947 року шестеро підлітків із села Країв (нині Рівненського району) розпочали збройну боротьбу проти радянської влади. Кожен із них мав патріотичне псевдо, здобув зброю та брав участь у конспіративних зборах, де вивчали націоналістичну літературу. Згодом юні підпільники підтримували зв’язок із ОУН та виконували різні завдання.
Євгеній Жолиняк, відомий під псевдо Книш та Горинь, долучився до молодіжного підпілля у 15 річному віці. За участь у національно-визвольній боротьбі був засуджений радянською владою до 25 років ув’язнення. Згодом термін скоротили до 5 років, і вже у червні 1955 року він вийшов на свободу.
У лютому 1992 року прокуратура Рівненської області офіційно реабілітувала Євгенія Жолиняка.
- Актуальне
- Важливе







