Які шкідники найбільше псуватимуть урожай у серпні. Прогноз Держпродспоживслужби Прикарпаття
У серпні на Прикарпатті передчасно дозріватиме урожай плодових культур та активізуються певні шкідники. До чого варто бути готовими садівникам та городникам
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, фітосанітарна служба якої склада прогноз розвитку шкідників та хвороб на місяць.
У серпні разом зі зростання температури активізуватимуться шкідники, які поїдають рослини фітофагів, а також відбуватиметься передчасне дозрівання врожаю.
До яких шкідників та хвороб треба бути готовим у серпні
У плодових насадженнях триватиме літ, яйцекладка 2-го покоління та шкідливість личинок 1-го та 2-го поколінь яблуневої плодожерки.
За спекотної та сухої погоди особливо шкідливими будуть сисні шкідники: (попелиці, плодові кліщі, медяниці, щитівки).
За помірної вологості повітря в насадженнях зерняткових дерев продовжуватиме розвиватись парша, а також плодова гниль.
Як захистити яблуні
Зимові сорти яблуні не пізніше, як за 20 днів до початку збирання врожаю, проти парші, плодової гнилі та інших хвороб плодів під час зберігання, обприскують фунгіцидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Як захистити виноград
На виноградниках продовжиться розвиток кліщів. За сприятливих погодних умов виноградники уражуватимуться хворобами, особливо оїдіумом та мілдью. Від хвороб проводять обробки дозволеними фунгіцидами з урахуванням «строків очікування», проти кліщів (за наявності 5-8 екз./листок) застосовують відповідні препарати інсектицидної групи.
Всі роботи з обмеження чисельності шкідливих організмів необхідно проводити при перевищенні економічний поріг шкодочинності, суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами та лише дозволені препарати.
- Актуальне
- Важливе