Шахраї обдурили продавчиню дитячих товарів на 75 тис. грн: за якою схемою
Майже 75 00 гривень заробив аферист на прикарпатці, в якої, начебто, "купував" товар. Поліція застерігає недовіряти незнайомцям
Про це повідомляє поліція Прикарпаття, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що 39-річна жінка на одному із популярних сайтів розмістила оголошення про продаж дитячого одягу. Невдовзі з нею зв'язався потенційний покупець, якого начебто зацікавив товар.
У ході розмови аферист надіслав жінці фішингове посилання для заповнення форми інтернет доставлення. Заявниця перейшла за ним, ввела всі дані та зазначила конфіденційну інформацію. Надалі потерпіла отримала сповіщення про списання коштів з картки майже 75 000 гривень.
Відомості за фактом шахрайства слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Як запобігти шахрайству в інтернеті
Для цього слід дотримуватися кількох простих порад:
1. Не погоджуйтеся на передоплату.
Не надсилайте кошти неперевіреним продавцям, надто ж якщо вони активно на цьому наполягають. Користуйтеся OLX Доставкою, що "заморожує" кошти на рахунку, допоки ви не переконаєтеся в тому, що з товаром усе гаразд.
2. Не переходьте за підозрілими посиланнями та не залишайте OLX.
Угода за допомогою OLX-доставки не потребує оформлення за окремим посиланням чи переходу до зовнішніх месенджерів. Це може бути спробою фішингу. Ретельно перевіряйте всі посилання, за якими збираєтеся перейти.
3. Нікому не передавайте дані своєї картки.
Продавець чи покупець не мають запитувати у вас про дані картки, особливо CVV код або будь-який інший для підтвердження онлайн-банкінгу. У жодному разі не надавайте стороннім особам особисту інформацію.
Читайте також: Військові та їхні сім'ї – під прицілом шахраїв. Як вберегтися
- Актуальне
- Важливе