Понад 17% засуджених на Прикарпатті готові мобілізуватися до ЗСУ
Понад 100 в’язнів, які відбувають покарання на Івано-Франківщині, виявили бажання мобілізуватися до лав Збройних сил України
Про це Суспільному розповів начальник відділу протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Івано-Франківської обласної прокуратури Володимир Галушка, передає "Еспресо.Захід".
Станом на 5 червня, 129 в’язнів, які відбувають покарання на Івано-Франківщині, виявили бажання мобілізуватися до лав Збройних сил України. Це 17% від загальної кількості засуджених в області.
Не кожен підходить за критеріями, що визначені в законі для можливої мобілізації
Галушко зауважив, що не кожен засуджений, який хоче служити, підходить за критеріями, що визначені в законі № 11079-1, а також за станом здоров’я. Наразі 119 в’язнів із тих, які виявили бажання воювати, пройшли первинні медогляди та військово-лікарські комісії.
Відомо, що до Івано-Франківського та Коломийського судів скерували 85 клопотань щодо умовно-дострокового звільнення засуджених. Станом на 5 червня 2024 року 69 із них задовольнили. Четверо новобранців вже проходять навчання на полігонах, ще 69 цього тижня мобілізуються. Їх направлять до військової частини. Інші очікують на рішення суду.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів. Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп. 8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому. Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе