На Прикарпатті суд достроково звільнив чотирьох в’язнів, які висловили бажання воювати
На Івано-Франківщині ще 4 в'язні погодились мобілізуватися до Збройних Сил України. Суд умовно-достроково звільнив їх від відбуття покарання
Про це повідомляє Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Чотири мешканці Прикарпаття, які були за гратами за крадіжки та нанесення тяжких травм, виявили бажання мобілізуватися. Про засуджени були добрі відгуки, зокрема щодо них не застосовувалися жодні стягнення, навпаки були заохочення.
"Перед тим, як прибути до суду, вони пройшли військово-лікарську комісію. Вона їх визнала придатною для проходження військової служби та укладання контракту із ЗСУ. Суд задовольнив усі чотири клопотання, і сьогодні останнє з них набирає законної сили", — прокоментував прессекретар суду Михайло Савлюк.
Тепер колишні засуджені мають 24 години, щоб прибути до своїх майбутніх військових частин для укладання контракту.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів.
Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп.
8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе