Нові правила перебування у прикордонній зоні: що зміниться
Відтепер, щоб жити, працювати чи просто перебувати в прикордонній смузі, громадянам Україні знадобляться спеціальні дозволи
Про це на брифінгу повідомив заступник начальника штабу, начальник відділу організації прикордонної служби Сергій Курило.
Нововведення пов'язані зі змінами в законі України про державний кордон, а також відповідно до урядової постанови 1147 "Про прикордонний режим". Йдеться про смугу завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону, де встановлюється прикордонний режим.
"В'їзд, проїзд, перебування у межах прикордонної смуги, проживання та проведення робіт – щодо цього внесено зміни. Тепер дозвіл надає орган прикордонної служби. У Львівській області це 7-й прикордонний загін. Такий дозвіл надають у термін до 10 робочих днів", – пояснив підполковник Курило.
Громадяни повинні подати документи, вказавши мету отримання дозволу й термін, на який він необхідний. Місцевому населенню, яке мешкає в межах прикордонної смуги, дозвіл видаватимуть безстроково. А для в'їзду, перебування чи проведення робіт зважатимуть на термін, який подав сам заявник. Посадовцям спецдозволи не знадобляться взагалі.
"Оформлювати дозволи не потрібно посадовим особам чи службовим особам державних органів, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, органів цивільного захисту, військовослужбовцям ЗСУ та інших військових формувань, працівникам медичної допомоги, суб’єктам комунальної та державної власності з метою виконання покладених на них повноважень", – уточнив Сергій Курило.
Не потрібно буде дозволів людям, які перетинатимуть прикордонну смугу, щоб виїхати з України чи просто транзитом.
"Якщо особи подали неправдиві дані, притягувались впродовж останнього року до адміністративної або кримінальної відповідальності щодо перетину кордону та порушення митних правил, їм дозволів не видаватимуть", – наголосив начальник відділу організації прикордонної служби.
Якщо комусь відмовлять в отриманні дозволу, він може оскаржити це рішення прикордонників в 10-денний термін в судовому порядку чи через вищий орган у Держприкордонслужбі.
- Нагадаємо, прикордонники розповіли, чи вимагають додаткові документи для перетину кордону від чоловіків призовного віку
- Актуальне
- Важливе