
На Львівщині оцифрували особову справу батька композитора Мирослава Скорика
Завдяки цим матеріалам дослідники можуть детально простежити не лише кар'єрний шлях, а й особисті обставини життя культурного діяча в умовах змінної влади та складної історичної доби
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Особову справу Михайла Скорика — батька видатного українського композитора Мирослава Скорика оцифрував та оприлюднив державний архів Львівської області. Скорик був не лише вчителем, а й знаним науковцем, етнологом, істориком та фольклористом.
Документ 1942 року - коли Львів перебував під нацистською окупацією у складі дистрикту "Галичина" (1941–1944). У справі містяться анкетні дані, відомості про освіту, професійну діяльність, мовні навички, родинний стан, військову службу та адміністративну роботу.
Завдяки цим матеріалам дослідники можуть детально простежити не лише кар'єрний шлях, а й особисті обставини життя культурного діяча в умовах змінної влади та складної історичної доби.
Значну цінність має власноруч написана Михайлом Скориком довідка про стаж роботи. Станом на 7 березня 1942 року він нарахував 28 років, 9 місяців і 13 днів трудового шляху. У справі також зафіксовано розміри його зарплати: 500 злотих станом на 31 серпня 1939 року та 600 рублів на 20 червня 1941 року.
"Збережена особова справа Михайла Скорика є детальним документальним свідченням його життя: від навчання в гімназії у Самборі та університетах у Кракові й Відні – до роботи в освітніх закладах Львова в час окупації різними режимами. З його справи видно, якою була система освіти, як працювали інтелектуали у складних історичних обставинах і якими були вимоги влади до них. Це не просто архівні документи – це портрет епохи через долю однієї людини", – наголосив головний спеціаліст з інформаційних технологій Державного архіву Львівської області Володимир Ведміцький.
Ознайомитися з документом можна за посиланням.
- На Івано-Франківщині виявили фундамент давньоруської ротонди з унікальними артефактами
- Актуальне
- Важливе



