Менше, ніж обласний прокурор: скільки заробила міністерка Ірина Верещук
Народна депутатка від "Слуги Народу", а зараз міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук подала декларацію про доходи за 2023 рік
Відповідна інформація розміщена на сайті НАЗК.
За минулий рік у Кабміні Верещук заробила майже 1 млн грн. Для порівняння, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України торік заробила менше, ніж, скажімо, головний прокурор Львівської області Геннадій Демченко - він отримав 1,5 млн грн, тобто на півмільйона більше, ніж у Верещук. Натомість мер Львова Андрій Садовий у декларації вказав майже міністерські заробітки – 829 тис. грн.
Співмешканець Верещук – ексзаступник керівника Центру спеціальних операцій відділу "Альфи" СБУ Михайло Кухаренко – на службі у військовій частині отримав 1 млн 750 тис. грн. Крім того, йому нараховували соціальні виплати, які становили майже 16 тис. грн.
Окрім основної зарплатні Ірина Верещук отримала заробітну плату понад 21 тис. грн за сумісництвом у державному університеті ім. Михайла Драгоманова.
Значну частину доходу міністерка мала від продажу рухомого та нерухомого майна, за що отримала 1 млн 192 тис. грн. Імовірно, йдеться про продаж земельних ділянок у Сопошині, що на Львівщині, які були задекларовані торік.
Згідно з декларацією, готівкою Верещук зберігає 1 млн 650 тис. грн і ще 10 тис. доларів. У банку – 201 тис. грн.
Її співмешканець Кухаренко на рахунку в банку має 665 тис. грн.
Автомобілів минулоріч Ірина Верещук не міняла. Вона й надалі користується TOYOTA CAMRY, а Михайло Кухаренко – VOLKSVAGEN TOUAREG.
Ірина Верещук має у спільній частковій власності квартиру у Львові на 45 квадратних метрів. Зареєстрована міністерка у квартирі на 59 квадратних метрів – службовому помешканні, яке Служба безпеки України надала її співмешканцю Михайлові Кухаренку.
Довідково
Ірина Верещук проходила службу на офіцерських посадах у Збройних Силах України. У 2010 році її обрали міською головою Рави-Руської від партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. Тоді ж вона присвоїла собі титул наймолодшого мера в Україні, хоча цю інформацію спростували журналісти. Своєї помилки вона, щоправда, не визнала.
2013 року виступала із сепаратистськими ідеями про підписання асоціації з ЄС лише з містом Рава-Руська.
Тоді ж зізнавалась у любові до державного устрою Росії та її президента. Тоді вона назвала Росію "авторитаризмом з демократичним обличчям" і додала: "Але якби в нас був такий Путін, я б за нього голосувала. Він робить для Росії добре".
2014 року балотувалася на виборах у Верховну Раду, але програла їх Володимирові Парасюку.
У 2015 році подала у відставку "через постійний тиск і звинувачення псевдопатріотів".
2019 року стала депутаткою Верховної Ради IX скликання за списком партії "Слуга Народу". Членкиня Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова підкомітету з державної безпеки та оборони. Упродовж кількох місяців була представницею уряду у ВРУ.
На місцевих виборах 2020 року була офіційним кандидатом на посаду мера Києва від партії "Слуга Народу", проте провалила вибори, посівши п'яте місце. Натомість стала постійною героїнею мемів у соцмережах через екстравагантну передвиборчу кампанію, зокрема "політ над столицею" із зеленою парасолькою.
Співмешканця Ірини Верещук, Михайла Кухаренка, пов'язували з сектантською організацією "АллатРа" - новітньою релігійною сектою, яка поширювала проросійські наративи й у справі якої СБУ проводила обшуки по всій Україні торік у листопаді.
- Актуальне
- Важливе