"Дівчинка в укритті": в Шептицькому на Львівщині відкрили масштабний мурал
Сьогодні, 19 листопада, у Шептицькому презентувати мурал "Дівчинка в укритті". Художня робота зображена на гімназії №12 – найбільшої школи міста, яка цьогоріч відзначає 55-річчя
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Як виник мурал і що він означає
Новий мурал – це частина масштабного проєкту "СтрітАртЧервоноград", який спрямований на формування нового туристичного іміджу міста Шептицький, що проходить вугільну трансформацію.
"На муралі зображена маленька українка, яка уособлює образ віри і надії. Її заплющені очі символізують глибоку мандрівку, в якій вона молиться за Україну. Дівчинка перебуває в укритті, поки навколо літають ракети. Вона молиться за те, щоб війна закінчилася і настав мир. Сірий фон відображає буремний шлях, яким ми зараз йдемо. А синьо-жовта стрічка та прапори, що зображені у польоті, є символами свободи, надії і віри в те, що ми переможемо", – зазначив арт-художник, представник організації Sacred Universe Микола Куцик.
Цей стінопис закликає до роздумів про силу духу, важливість надії та віри в краще майбутнє, увійде до туристичного маршруту "На шляху до Перемоги".
Які ще мурали нещодавно з’явилися у місті
Це вже третій мурал, створений згідно концепції "СтрітАртЧервоноград" – мистецтво, що трансформує місто. Перші два стінописи під назвою "Вони вистояли, щоб ми перемогли" презентували влітку.
Для реалізації цього проєкту не залучалися обласні чи державні кошти. Усе здійснили за підтримки соціально відповідального бізнесу, за що ми їм безмежно вдячні.
"Запрошуємо бізнес та благодійні організації долучатися до створення нових муралів, адже переконані, що після Перемоги Україна стане ще популярнішим туристичним напрямком. У межах туристичного маршруту "Україна на шляху до Перемоги" передбачили створення п’яти муралів. Кожен із них буде оснащений QR-кодом, через який відвідувачі зможуть дізнатися історію муралу, його ідею та символіку. Серед запланованих інших тем для створення муралів є "Міжнародна підтримка" та "Нематеріальна культурна спадщина Шептицького краю", – зазначив т.в.о. начальника управління туризму та курортів ЛОВА Тарас Лозинський.
- До слова, у кінці літа художники Тарас Петрина і Юрій Чайка завершили роботу над стінописом на стіні будинку культури в селищі Торчин. Відкриття муралу відбулося 23 серпня під час артфестивалю в Торчині
- Актуальне
- Важливе