Десятикласниця з Дрогобича перемогла на Молодіжних дебатах у Варшаві німецькою мовою
Десятикласниця дрогобицького ліцею № 2 Анна Федак перемогла у національному фіналі конкурсу "Молодіжні дебати в Європі", який відбувся у Варшаві, а вже восени дебатуватиме у Берліні
У чому особливість таких конкурсів та як готують дебатантів "Еспресо.Захід" розповіла тренерка Анни Федак, учителька Ліцею №2 Дрогобицької міської ради Оксана Дяків.
"Анна Федак – перша учениця нашого ліцею, яка перемогла у національному фіналі Молодіжних дебатів. Україна бере участь у цьому проєкті з 2006, а наш ліцей – з 2010. Наші дебатанти доходили до національного фіналу, але лише тепер отримали перше місце. Тож восени Анна представлятиме Україну на конкурсі у Берліні", – каже Оксана Дяків.
При цьому на конкурсі дебати відбуваються виключно німецькою мовою, тому участь можуть брати лише учні 10-го класу, які знають німецьку на рівні B-2.
У Ліцеї №2 існує дебатний клуб, до нього входять учні дев’ятих та десятих класів.
"Ми з колегою Оксаною Дробиняк вчимо їх дебатувати, будувати структуру дебатів, правильно та толерантно аргументувати свою думку. Це наче спортивні змагання. Дебатують 24 хвилини, тему дебатів дізнаються за два тижні до конкурсу, – каже тренерка. – Для участі у дебатах в Берліні Анна готуватиме чотири теми, на які треба шукати позицію за і проти, бо ми не знаємо, яка позиція їй попадеться. Наприклад, тема фіналу була "Чи потрібно скасувати 8 березня як державне свято". Анна вважає, що його треба скасувати, бо це пережиток радянщини. Але їй випала позиція проти скасування. І вона мусила це аргументувати. Такі правила дебатів – дебатант має вміти відстояти позицію, яка йому випадає, а не свою власну. Щоправда, уже після закінчення дебатів модератор дає можливість висловити власну думку".
За словами Оксани Дяків, на заході Україні такі дебатні клуби є у Львові, Дрогобичі, Чернівцях та Івано-Франківську.
"Нам дуже важливо виховувати молоде покоління, яке вміє аргументовано доводити свою позицію, толерантно дискутувати. Бо для мене та моїх колег, які займаються підготовкою дебатантів, дивитись виступи наших політиків - це… Ну це якась пародія. Ми б готові з ними працювати, аби тільки вони хотіли вчитись. Бо це насправді важливе вміння", – каже тренерка.
- Актуальне
- Важливе