Через генетичні зміни в штамі коронавірус стрімко поширюється, - епідеміологиня
Оскільки зараз спостерігаються генетичні зміни в штамі коронавірусу, він стрімко поширюється серед людей, зокрема фіксують зростання кількості хворих на Львівщині
Про це в коментарі "Еспресо.Захід" повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко.
Упродовж п'яти тижнів зростає число хворих, які звертаються по медичну допомогу з ознаками застуди. В частини з них підтверджують COVID-19. За тиждень мали 51 випадок, потім 203, далі 406, згодом цифра зросла до 1146 і за останні дні було 1400 випадків на Львівщині.
Діти становлять лише 13% хворих за останній тиждень.
"Ми не маємо результатів секвенування, інформації, який саме варіант коронавірусу циркулює в області. Наразі чекаємо документ із результатом досліджень, але згідно з повідомленнями головного державного санітарного лікаря України, зараз одночасно циркулює близько 10 різних штамів "Омікрону". Один із них - це FLIRT, він відносно новий, є мутованим варіантом "Омікрону" та легко передається від людини до людини й уникає так званої імунної відповіді у людей, які вже хворіли, або в людей, в яких минуло більше як рік від останньої вакцинації, тому дуже легко поширюється в суспільстві", - пояснює епідеміологиня.
Вона додає, що вірус характеризується тим, що від моменту інфікування до появи перших клінічних симптомів минає до доби. Вірус передається на відстані приблизно від 1 до 1,5 метра. Тому людям радять при появі симптомів залишатися вдома, повідомити про хворобу сімейного лікаря й діяти відповідно до його вказівок. Якщо є потреба вийти на вулицю - треба вдягнути маску, щоб уберегти оточення від інфікування. Те саме стосується поліклінік чи лікарень. Крім того, хворим радять вживати багато рідини, а ліки приймати лише ті, які виписав лікар.
За словами Наталії Тімко, наразі в медиків немає інформації про те, чи властивості вірусу залежать від підвищення температури на вулиці. Епідеміологиня зазначає: як правило, літо не є характерним для підйому захворюваності на коронавірус, але оскільки зараз спостерігають генетичні зміни в штамі коронавірусу, він стрімко поширюється серед людей.
"Якщо минуло більш ніж 6 місяців від останньої дози вакцини, ви можете спокійно зробити одне щеплення, незалежно від того, скільки доз уже отримали. Якщо людина не вакцинована взагалі, тоді краще зробити хоча б одну дозу, ну а потім другу. Якщо ж ці люди старші 60 років, якщо ви маєте цукровий діабет, клінічні захворювання дихальних шляхів, імунодефіцити, треба особливо зробити чергове щеплення, якщо минуло понад пів року від останньої вакцинації", - додає вона.
Ситуація з коронавірусом
На Хмельниччині за місяць вдесятеро зросла кількість хворих на COVID-19. Як повідомив генеральний директор Центру Микола Габрикевич, якщо у червні на Хмельниччині було зафіксовано 49 випадків коронавірусної хвороби, то у липні - майже вдесятеро більше. Так, минулого місяця за допомогою звернулися 455 хворих.
У зв'язку з підвищенням захворюваності на коронавірус 20 областей дозамовили близько 14 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини. Загалом протягом місяця в Україні зросла кількість захворювань на близько 10 тис. випадків.
На Волині від ускладнень, спричинених коронавірусом, помер 93-річний пенсіонер. Відомо, що волинянин мав супутні хронічні хвороби (цукровий діабет, захворювання нирок і серцево-судинної системи).
- Актуальне
- Важливе