"Зелене місто" оскаржуватиме рішення суду, яке зупинило будівництво сміттєпереробного заводу
ЛКП "Зелене місто" сподівається оскаржити рішення Львівського окружного адміністративного суду, який зупинив дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові начебто через відсутність у польського підрядника відповідних ліцензій
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив директор ЛКП "Зелене місто" Олександр Єгоров.
ЛКП "Зелене місто" подало заяву про апеляцію на рішення Львівського окружного адміністративного суду, який скасував підприємству дозвіл па виконання будівельних робіт на будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13, виданий Державнрю інспекції архітектури та містобудування України. З таким позовом до суду звернувся депутат Львівської міської ради Олексій Різник. Отанній обгрунтував позом тим, що дату видачі оскаржуваного дозволу – 21 вересня 2021 у представництва польського підрядника Control Process не булоліцензії на будівництво об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів зі значними (ССЗ) наслідками.
"Ми теж не знали цього нюансу. Але насправді виявилось, що ліцензії Control Process мали – наші юристи це підтвердили, – пояснює Олександр Єгоров. – Річ у тім, що польська компанія повинна була зареєструвати цю ліцензію за визначеною процедурою. Вони це зробили, але за спрощеною системою, яка була передбачена лише для резидентів, тобто для українських компаній. Для нерезидентів на той час діяла інша процедура. Спрощена процедура для нерезидентів набула чинності лише у 2024 році".
Тобто певні процедурні порушення з боку польської компанії були, однак вони не дорівнюють відсутності ліцензій.
"Рішення суду заблокувало будь-які роботи на об’єкті, тому ми намагаємось його оскаржити. Наразі є зауваження до нашої апеляції, але нам дали час, аби їх усунути. Сподіваюсь, нам вдасться скасувати це рішення", – каже Олександр Єгоров.
Він також уточнив, що наразі між ЛКП та Control Process триває переговорний процес стосовно подальшої долі будівництва.
"Насправді вони (Control Process, – ред.) наче готові продовжувати роботи, але до них є низка інших питань, тож ми у переговорному процесі. У будь-якому разі, нам треба добудувати сміттєпереробний завод", – каже керівник "Зеленого міста".
Що відомо про скандал довкола у будівництва сміттєпереробного заводу у Львові
У жовтні 2020 року ЄБРР вже визначив переможця міжнародного тендеру на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Ним став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва). Однак згодом підрядника замінили на польську компанію Control Process S.A.
На початку 2024 року стало відомо, що 35 млн євро не достатньо для того, аби завод запрацював, оскільки у проєкті не передбачили низку важливих елементів. Загалом лише додаткові роботи оцінили у 10 млн євро.
На сесії 12 вересня депутати Львівської міської ради погодили отримання нового кредиту на 840 млн грн, з яких 716 млн грн піде на добудову сміттєпереробного заводу. А уже й 18 вересня у ЛКП "Зелене місто", яке відповідає за будівництво сміттєпереробного заводу у Львові на Пластовій, заявили про можливий розрив контракту з польським підрядником.
27 вересня фракція "ВАРТА" ініціювала проведення позачергову сесію Львівської міської ради через проблеми з підрядником і зупинку будівництва сміттєпереробного заводу, на який погодили новий кредит на 716 млн грн.
Того ж дня голова фракції "Європейської солідарності" у Львівській міській раді Петро Адамик повідомив "Еспресо.Захід", що будівництво сміттєпереробного заводу у Львові зупинили за рішенням суду, який встановлює, чи мав польський підрядник відповідні ліцензії.
Представник польської компанії Control Proces S.A., яку місто звинувачує у порушенні умов договору, Кшиштоф Хабєр заявив польському радіо, що не може добитись зустрічі з міським головою Львова Андрієм Садовим, а також про те, що місто вимагає у компанії підписати невигідний для них додаток до договору.
- Актуальне
- Важливе