![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Уперше це зробили 34 роки тому: у Львові над Ратушею підняли синьо-жовтий стяг. Фото
У середу, 3 квітня, над Ратушею у Львові знову піднімали освячений жовто-синій український стяг, як і 34 роки тому, коли депутати ЛМР 1-го скликання зробили це вперше
На події побувала журналістка "Еспресо.Захід".
Освячували прапор у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, після спільної молитви. А згодом урочиста хода разом із оркестром вирушила до міської Ратуші, де пригадували події 34-річної давнини та готувалися до підйому нагору.
Фото: Андріана Стахів
Під звучання Державного Гімну України депутати 1-го демократичного та нинішнього скликань урочисто підняли національний прапор над вежею Ратуші. Зокрема, піднімали синьо-жовтий стяг депутати першого скликання Ярослав Козак та Ігор Матушевський, які активно брали участь у цьому процесі і у квітні 1990 року.
"Кожен рік 3 квітня ми ніби повертаємося душею в старі часи. Тоді ми були обрані депутатами першого демократичного скликання, активісти Руху, Просвіти, товариства Лева, СНУМу. І ми були молоді, завзяті, сміливі, коли треба було приймати рішення ми не боялися цього тоталітарного режиму, – пригадує Ярослав Козак. – Зараз у нас таке відчуття, що ми тоді були не тільки свідками, але й учасниками такої події, яка практично знаменували собою початок нової ери національного відродження".
Фото: Андріана Стахів
Він переконаний також, що попри нові, надзвичайно складні виклики сучасності, нове покоління пронесе цей стяг через усе, збереже країну, а їхні сподівання здійсняться.
"Тоді ми практично були впевнені, що з підняттям прапора незалежність у Львові вже здійснилася. Назад вороття нема, комуністична система вже була нездатна з нами воювати і після цього прапори замайоріли по всій Україні", – додає пан Ярослав.
Фото: Андріана Стахів
- Художники з Нового Яричева проявили покоління після війни.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)