У Львові вилікували 4-річного хлопчика з Хмельниччини з рідкісною патологією
У Львові успішно прооперували 4-річного хлопчика із рідкісною патологією - хворобою Гіршпрунга, раду якій можуть дати тільки фахівці в Києві та Львові
Про це повідомив Центр дитячої медицини - лікарня "Охматдит", інформує Еспресо.Захід
У Львові хірурги Центру дитячої медицини - лікарні "Охматдит" успішно прооперували 4-річного хлопчика із рідкісною патологією - хворобою Гіршпрунга. Дитина 4 роки страждала від закрепів. Такими патологіями займається небагато фахівців в Україні. Станом на зараз такі операції роблять лише у Києві та Львові.
Мова про хворобу товстого кишківника, при якій у фрагменті кишківника немає нервових гангліїв (вузлів). Ця рідкісна вроджена патологія може уражати певний відділ або кілька відділів.
Як розповіли у лікарні, батьки 4-річного хлопчика, які звернулися до львівських лікарів із скаргами на закрепи у сина, з Хмельницької області. Дитині постійно робили клізми, бо інакше акт дефекації не відбувався. Загалом, дитина ходила в туалет 1 раз на 10 днів.
Як пояснила дитячий хірург Тетяна Катринець, хвороба Гіршпрунга характерна тим, що в ураженому відділі товстого кишківника немає нервових закінчень, через що ця ділянка є звуженою. Вище неї накопичуються калові маси, внаслідок чого навпаки розширюється цей відділ кишківника.
Такі симптоми у дитини проявлялися від народження. Однак, коли батьки звернулися до педіатра за місцем проживання, медики вирішили, що це пов'язано з неврологічними порушеннями. Але від призначеного лікування стан дитини не покращився і тоді сім’я звернулася до хірурга. Попередньо спеціалісти запідозрили хворобу Гіршпрунга і скерували до Києва. Сім’я приїхала до київського "Охматдиту" напередодні масштабної ракетної атаки на шпиталь. А тоді почала шукати рятунку у Львові. Саме вчасно, бо до лікарні дитина з копростазом (кал не міг виходити навіть після клізми) та гарячкою через калову інтоксикацію. Оглянувши хлопчика та зробивши необхідні обстеження, його негайно прооперували.
"Це одне із найскладніших втручань на черевній порожнині, - розповів дитячий хірург Олег Содома. - І це велике за обсягом втручання, воно комбіноване, оскільки була і лапароскопічна (малоінвазивна) частина, і відкрита через анальний отвір (без розрізів). Усе пройшло успішно".
"При таких симптомах радимо батькам звертатись якнайшвидше, каже дитячий хірург Роман Стеник. - Бо є багато хірургічних захворювань, які викликають закрепи. Відтак, треба одразу провести обстеження і зʼясувати причину. Такі операції ми робимо і діткам ще до року".
У лікарні наголосили, що колись такі втручання робили лише відкритими методиками (робили розріз), а зараз такі операції проводять мініінвазивно та комбіновано. Відтак, після операції у дитини немає шраму на животі, а лише кілька проколів. Таким чином, реабілітація після втручання походить швидше і легше. Зараз хлопчик вже виписаний та почувається добре. Ще деякий час він буде під спостереженням хірургів.
- У Львові за допомогою робота-хірурга врятували життя 6-річній дівчинці
- Актуальне
- Важливе