Еспресо. Захід
Оновлено

Суд у справі вбивства Ірини Фаріон: Зінченка не переведуть в одиночну камеру, наступне засідання буде 9 квітня

2 квітня, 2025 середа
17:14

Сьогодні, 2 квітня, у Шевченківському районному суді Львова продовжили розглядати справу щодо вбивства мовознавиці Ірини Фаріон

Зміст

Про це повідомляє кореспондентка "Еспресо.Захід" Емма Стадник.

На судове засідання з'явилися всі учасники, окрім одного з адвокатів обвинуваченого В'ячеслава Зінченка.

Адвокат Зінченка Юрій Немировський заявив, що у соцмережах Вʼячеславу надходять погрози, а також про те, що "щось дивне діється в СІЗО": міняють співкамерників, а ті, своєю чергою, погрожують Зінченку. Просить окремої камери й подав відповідне усне клопотання.

Суд продовжує дослідження доказів, клопотання Немировського розглянуть після перерви та подання адвокатом письмової версії документа.

Зокрема, розглянули відео із допитом свідка, який нібито бачив Зінченка у лісі. Свідок просив приховати його особисті дані та обличчя. Адвокат Зінченка вважає такі перестороги зайвими, адже не вбачає загрози життю свідка.

 

На фото вбивці - Зінченко


Станом на 13:18 год у залі суду переглядають фото від свідків, які у різні дні бачили хлопця у вільному одязі та панамі на лавці біля дому Ірини Фаріон. До слова, експертиза підтвердила, що на фото Зінченко. За словами прокурора, це одна і та ж людина:

Перше фото – 11:01 16 липня 2024 року, тобто за три дні до вбивства мовознавці 

Друге фото – 19:12 19 липня 2024 року, у день вбивства

Також на засіданні переглядають листування В'ячеслава Зінченка з продавцем окулярів, які схожі на ті, що були на вбивці Ірини Фаріон.

21 травня під ніком "Антон" через ОЛХ замовили й панаму. Доставка була здійснена також на імʼя Зінченка В.Ф.

Також адвокатка дочки Ірини Фаріон зазначила, що всі ці речі були куплені в один період. Натомість захисник Зінченка стверджує, що ці речі схожі, але немає доказів, що це саме ті, які були на вбивці.

 

Станом на 14:20 суд оголосив перерву у засіданні до 15:00 год. Тим часом дочка Ірини Фаріон Софія Особа висловила подяку свідку за його сміливість та чіткість показів й заявила, що В'ячеслава Зінченка треба ізолювати від суспільства, бо він "холодна" людина. 

О 15:31 засідання відновили та переглянули відео, де відповідальність за вбивство Ірини Фаріон взяв на себе представник неонацистького руху NS/WP (National-Socialism/White Power), а також відео тривалістю 10 секунд, де чутно крик жінки.

Крім того, озвучили банківські транзакції В'ячеслава Зінченка, серед яких знайшли оплату за поселення у Львові та покупки в супермаркеті. І додали до протоколу відео з камер спостереження.

О 16:47 суд пішов у нарадчу кімнату, а по поверненні суддя оголосив рішення: відмовити у задоволенні клопотання. Відповідно, Зінченка не переводитимуть в одиничну камеру.

Наступне засідання проведуть 9 квітня.

Хронологія подій у справі про вбивство Ірини Фаріон

У п'ятницю, 19 липня, у Львові на вул. Масарика, 3 на професорку Львівської політехніки Ірину Фаріон вчинили замах. Невідомий вистрелив їй у голову з вогнепальної зброї.

Ірину Фаріон доправили до лікарні Св. Пантелеймона. За годину медики повідомили, що Ірина Фаріон померла у лікарні.

Після смерті політикині злочин перекваліфікували на (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. До розслідування залучили майже всю поліцію міста, частково - Львівщини, також працювали оперативники та слідчі груп, які приїхали з Києва на чолі із заступниками Нацполіції та СБУ. 

 

Президент України Володимир Зеленський 25 липня повідомив про затримання у Дніпрі підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон. Ним виявився 18-річний юнак. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що в пошуках стрільця поліція обшукала 100 га лісу. Як стало відомо "Еспресо.Захід" з поінформованих джерел у правоохоронних органах, йдеться про Брюховицький ліс.

26 липня в Галицькому суді Львова відбулося судове засідання, на якому обрали запобіжний захід підозрюваному в убивстві Ірини Фаріон - тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави.

13 вересня на пресконференції адвокатка доньки Ірини Фаріон заявила, що вони наполягатимуть  на перекваліфікації обвинувачення, а саме - на заміні частини першої статті про умисне вбивство на другу, яка передбачає можливість довічного ув'язнення.

Зміна кваліфікації злочину у справі

У грудні фігуранту у справі про вбивство Ірини Фаріон змінили кваліфікацію злочину та скерували матеріали до суду. Слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи слідчого управління поліції Львівщини змінили кваліфікацію злочину та 25 грудня скерували обвинувальний акт до суду за такими статтями: (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), (Умисне вбивство особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості) Кримінального кодексу України. 

Йому загрожує довічне позбавлення волі.

Теги:
Читайте також:
Львів
+13.1°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.35
    Купівля 41.35
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 47.04
    Продаж 47.77
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
27 квітня
16:30
Легкоатлетка зі Львова здобула перемогу на чемпіонаті України U-23
15:55
газ, плита
У громаді на Львівщині протягом кількох днів не буде газу 
15:12
У селі неподалік Івано-Франківська відкрили Алею памʼяті полеглим захисникам
14:28
Ексклюзив
Різдво. Тризна
У Львові зіграли виставу у пам'ять зниклого безвісти актора Андрія Синишина
13:44
Малкович
У Львові Іван Малкович запрезентує "Музику слова"
13:12
Соломія Чубай заспіває у театрі ім. М. Заньковецької пісні на вірші відомих українських поетів
12:45
На Закарпатті затримали водія, який влаштував "перегони" з поліцією
12:17
Анна Максименко зі Львівщини стала чемпіонкою молодіжного чемпіонату Європи з фехтування
11:59
На Волині до Дня прикордонника організували відкритий турнір з дзюдо
11:58
У нацпарку "Синевир" на Закарпатті показали перші весняні водні процедури ведмедів
11:31
Хто отримає донорський орган: львівські трансплантологи пояснили, як працює система
10:59
Кримінал
У ДТП на Рівненщині загинув поліцейський
10:29
Скільки людей перетнули західний кордон України 26 квітня
10:13
Укрзалізниця відкрила продаж квитків на новий потяг Чернівці – Рава-Руська – Варшава
Укрзалізниця запускає новий маршрут, що з'єднає Коломию, Івано-Франківськ, Львів і Луцьк
09:51
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 27 квітня
09:30
поховання
Львівщина 27 квітня прощається з полеглими воїнами Володимиром-Іваном Лозинським і Мирославом Гринишиним
09:10
Стан був критичний, а вага 950 грамів: у Львові лікарі виходили немовля
08:48
бензин
З 1 травня АЗС в Україні продаватимуть бензин з біоетанолом. Чи треба готувати авто
08:45
весна
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 27 квітня
08:10
Інтерв’ю
Юліана Саврук
Гідні умови для тварин і зміна підходів до роботи: керівниця ЛКП "Лев" Юліана Саврук про втілені й заплановані реформи
07:30
Огляд
Галицький Версаль, де живе привид вбитої жінки магната: історія та легенди Підгорецького замку
2025, субота
26 квітня
21:24
На Рівненщині пʼяний водій фури вʼїхав у будинок
20:30
Десантник із Львівщини отримав відзнаку Військова честь від Головнокомандувача ЗСУ
Десантник із Львівщини отримав відзнаку Військова честь від Головнокомандувача ЗСУ
19:45
Зібрали 100 тис. грн для важкохворих дітей: рівненські поліцейські зіграли у благодійний футбол
Зібрали 100 тис. грн для важкохворих дітей: рівненські поліцейські зіграли у благодійний футбол
18:37
Смерть, розплата й забуття: буковинські десантники показали як нищать на Курщині російських морпіхів
Смерть, розплата й забуття: буковинські десантники показали як нищать на Курщині російських морпіхів
18:02
На Закарпатті жінка вкрала 20 тисяч гривень у дружини військового
17:27
Бузок
Уночі сильний заморозок: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 27 квітня
16:58
Інтерв’ю
О.Torvald
Фронтмен гурту "О.Torvald": Ми збираємося на руїнах Москаляндії засіяти жито
16:18
На війні загинув захисник зі Львівщини Анатолій Левонюк
На війні загинув захисник зі Львівщини Анатолій Левонюк
15:41
Іноземець намагався вивезти з України 280 пачок сигарет Compliment
Іноземець намагався вивезти з України 280 пачок сигарет Compliment
15:08
Ексклюзив
професор Анджей Оссовський
Ексгумація в Пужниках: польські фахівці здійснять ДНК-аналіз нового покоління, якого досі не проводили, - професор Оссовський
14:35
акція-нагадування про полонених
"Мовчання вбиває": в центрі Львова масштабною акцією нагадали про полонених і зниклих безвісти військових
14:04
У Львові з квартири викрали сейф з готівкою та коштовностями на 20 млн грн
У Львові з квартири викрали сейф з готівкою та коштовностями на 20 млн грн
13:29
У Львові на площі Ринок розпочав роботу фермерський ярмарок 
12:58
На Буковині чоловік потрапив під фрезу мотоблока
12:26
Водій львівської маршрутки, який не хотів везти маму загиблого воїна, на знак вибачення задонатив на ЗСУ місячну зарплату
11:49
На Львівщину з Польщі намагалися незаконно провезти майже мільйон гривень
11:04
На Рівненщині юнак вкрав квіти зі стели пам'яті загиблих захисників, щоб подарувати своїй дівчині
10:59
Оновлено
У Львові поїзд переїхав 52-річного чоловіка, який лежав на колії
10:36
Кримінал
На Львівщині водійка авто на смерть збила велосипедистку
Більше новин