Без зв'язку, але з надією: у Львові рідні захисників Маріуполя розколядою нагадали про тих, хто у полоні
У четвер, 1 лютого, рідні захисників Маріуполя у центрі Львова нагадали розколядою про українських воїнів, які досі перебувають у нелюдських умовах російського полону
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Родини полонених захисників Маріуполя разом із Першим театром та молоддю зібралися на розколяду, аби нагадати про тих, хто вже другий рік перебуває у нелюдських умовах російського полону.
"Я мама захисника Маріуполя Назара Харіва, він боєць полку спеціального призначення Азов. У 2022 році 20 травня вони вийшли з Азовсталі. То фактично був останній зв'язок. Той останній день він подзвонив, сказав, що їх не буде. Потім Оленівка. А потім 9 місяців повної невідомості", – говорить у коментарі "Еспресо.Захід" Наталія Харів.
Коли ж в Оленівці вчинили жахливий теракт, єдине, що знала мала –це те, що у тому бараці Назара не було. Згодом, коли у вересні 2022 року повернули із полону частину азовців, хлопці розповіли, що його вивезли, проте невідомо куди саме.
"Аж у травні 2023 року приїхали хлопці наші львівські з полону, яких поміняли, вони мені сказали, що він в Донецькому СІЗО. Але в кінці жовтня подзвонили з Червоного Хреста і сказали, що мій син повторно підтверджений Росією як військовополонений, а це означає, що його знову кудись вивезли, – ділиться пані Наталія. – Але в кінці жовтня подзвонили з Червоного Хреста і сказали, що мій син повторно підтверджений Росією як військовополонений, а це означає, що його знову вивезли. Дотепер я не знаю, де моя дитина, де його тримають, куди його вивезли, що з ним. Абсолютно жодних новин".
Разом з іншими рідними воїнів вона також підкреслює той момент, що у жодному із двох останніх обмінів азовців не було.
"Після травня 2023 року жодного азовця не обміняли", – наголошують учасниці.
Тож, сьогодні їхня мета – змінити це і робити все можливе, аби нарешті побачити своїх близьких живими та в Україні.
Фото: Андріана Стахів
- Нагадаємо, 26 грудня у Львові поруч із ватрою коляди зібралися рідні полонених азовців, які прийшли нагадати про своїх близьких, а до них із колядами доєднався Перший театр, який підготував на цей вечір "Дорогу Різдва".
- Актуальне
- Важливе